شناسهٔ خبر: 115300 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راهداری استان خبر داد:

کسب رتبه اول لرستان در ساخت و آسفالت راه‌های روستایی کشور

کسب رتبه اول ساخت و آسفالت راه‌های روستایی کشور توسط راهداری لرستان اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان با احداث و آسفالت ۱۱۰ کیلومتر راه روستایی در پنج ماهه امسال، رتبه اول کشور را در احداث و آسفالت راه‌های روستایی کسب کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی(لرستان)، مرتضی شیروانی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان با تبریک هفته دولت و روز کارمند گفت: درقالب سفر ریاست جمهوری به استان در آذر ماه ۱۴۰۰، اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیارد تومان برای ساخت و توسعه راه‌های روستایی استان اختصاص یافت که با برنامه‌ریزی و پیگیری‌های صورت گرفته توسط معاونت فنی و راه روستایی این اداره‌کل، در پنج ماهه نخست سال جاری ۲۲۰ کیلومتر راه روستایی احداث شده است.

وی افزود: از این میزان راه احداثی، بیش از ۱۱۰ کیلومتر روکش آسفالت و تکمیل شده است که براین اساس موفق به کسب رتبه اول کشور در زمینه احداث و آسفالت راه روستایی شدیم.

شیروانی با بیان‌اینکه ۲۰ میلیارد تومان اعتبار نیز به حذف نقاط پرتصادف اختصاص یافت، اظهار داشت: در این راستا نیز تاکنون شش نقطه پرتصادف و مستعد حادثه در استان حذف و ایمن‌سازی شده است.