شناسهٔ خبر: 116722 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان خوانسار مطرح کرد؛

تخصیص ۸۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای پروژه کنارگذر خوانسار

شاهی.خوانسار رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان خوانسار گفت: طبق مصوبات سفر رئیس جمهور و هیأت دولت به استان اصفهان برای پروژه‌ کنارگذر خوانسار اعتباری به میزان ۸۰۰ میلیارد ریال در نظر گرفته شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (اصفهان)؛ سعید شاهی رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان خوانسار در خصوص وضعیت سه پروژه راهسازی این شهرستان اظهار کرد: جهت تکمیل پروژه کنارگذر خوانسار برآورد اعتبار مورد نیاز بعمل آمده است و در سفر رئیس جمهور و هیات دولت به استان اصفهان نیز مبلغ ۸۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای این پروژه مصوب شد.  

وی افزود: درحال حاضر قراردادی با مبلغ ۲۰۰ میلیارد ریال منعقد شده است که موضوع آن عملیات خاکبرداری ۱۳۰ هزار متر معکب از کنارگذر و تکمیل باند دوم خوانسار- گلپایگان بوده و توسط پیمانکار منتخب در حال انجام است.  

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان خوانسار در خصوص راه و تونل ارتباطی خوانسار به فریدن اذعان داشت: با توجه به پر شدن سقف برخی از بندهای پروژه و مصوبات سفر رئیس جمهور مبلغی به این پروژه اختصاص داده شد که مراحل ابلاغ تغییر مقادیر و ترک تشریفات در دست انجام است.  

وی در رابطه با قوس یکهزار و ۸۰۰ متری ابتدای شهرستان خوانسار در محور مواصلاتی  پروژه باند دوم خوانسار – دامنه بیان داشت: این پروژه مشارکتی بوده (با همکاری شهرداری و اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای) و پیاده‌سازی نقاط مسیر اعم ازسرترانشه ها وپیاده‌سازی مسیر عبور تاسسیات اعم ازفیبر نوری و لوله انتقال آب توسط مشاور وکارشناسان اداره راه و شهرسازی انجام شده است.  

شاهی با اشاره به واگذاری اراضی ملی جهت تامین خدمات در محدود و حریم شهرها عنوان کرد: مطابق با سیاست گذاری‌های معاونت املاک و حقوقی اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان، پنج هزار مترمربع زمین اداری در این شهرستان برای احداث راهدارخانه و بیش از دو هزار و ۹۰۰ مترمربع زمین با کاربری تاسیسات زیربنایی برای احداث پاگاه امداد جاده‌ای واگذار شده است.  

وی در خصوص وضعیت طرح نهضت ملی مسکن این شهرستان بیان داشت: در شهرستان خوانسار بیش از دو هزار نفر متقاضی این طرح بودند که تا کنون بیش از ۹۰۰ نفر آنان حائز شرایط هستند همچنین برای ۸۷ نفر از واجدین شرایط زمین به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تحویل شده است و برای تامین اراضی مورد نیاز مراحل تغییر کاربری و یا در برخی نقاط، الحاق اراضی در دست اقدام است.