شناسهٔ خبر: 116961 - سرویس هواشناسی
نسخه قابل چاپ

کارشناس سازمان هواشناسی اعلام کرد

وزش باد و گردو خاک درنوار غربی کشور/ بارش پراکنده در ارتفاعات مازندران و تهران/ وزش بادشدید در شمال شرق هرمزگان و ارتفاعات کرمان

وزش باد کارشناس سازمان هواشناسی از وزش باد شدید و گردوخاک در منطقه زابل و برخی نقاط از استان‌های خوزستان، ایلام و کرمانشاه برای امروز خبر داد.

فریبا گودرزی ، کارشناس سازمان هواشناسی، در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، با پیش‌بینی وضعیت آب و هوای کشور برای امروز و روزهای آتی، از رشد ابرهای همرفتی، رگبار و رعدوبرق، وزش باد شدید موقت و گاهی گردو خاک برای شمال شرق هرمزگان و ارتفاعات کرمان طی چند روز آینده خبر داد.

گودرزی خاطر نشان کرد: بارش پراکنده در ارتفاعات شمال و شرق فارس برای دو روز آینده انتظار می‌رود و طی امشب و روز دوشنبه در ارتفاعات جنوبی سیستان و بلوچستان رگبار و رعدو برق وزش تندبادهای لحظه ای پیش بینی می شود.

وی افزود: از امروز تا سه‌شنبه شمال سیستان بلوچستان به ویژه منطقه زابل وزش بادو گردوخاک خواهد بود.

به گفته گودرزی امروز در ارتفاعات مازندران و تهران انتظار بارش های خیلی پراکنده دور از انتظار نیست.

کارشناس سازمان هواشناسی بیان کرد: امروز در برخی نقاط از استان‌های خوزستان، ایلام و کرمانشاه وزش بادهای شدید سبب گرد و خاک همراه خواهد بود.

 گودرزی بخش‌های شرقی تنگه هرمز مواج ومتلاطم اعلام کرد و گفت: آسمان تهران صاف همراه با غبار صبحگاهی پیش بینی می شود و بیشینه دمای تهران امروز ۳۴ درجه بالای صفرخواهد بود.