شناسهٔ خبر: 117001 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان:

۱۰ نقطه پرتصادف در راه‌های البرز ایمن سازی می‌شود

ایمن سازی نقاط پرتصادف رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان البرز از ایمن‌سازی ۱۰ نقطه پرتصادف با رویکرد ارتقای ایمنی کاربران آسیب‌پذیر در راه‌های استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی(البرز)، پیمان بختیاری از اجرای پروژه ایمن‌سازی نقاط پرتصادف با رویکرد ارتقای ایمنی کاربران آسیب‌پذیر در استان خبر داد و گفت: با اجرای این پروژه ۱۰ نقطه پرتصادف در راه‌های استان ایمنی‌سازی می‌شود.

وی با بیان اینکه کاربران آسیب‌پذیر گروهی هستند که در تصادفات جاده‌ای بیشترین صدمه را می‌بینند که معمولا منجر به فوت یا  جراحات با شدت بالا می‌شود، افزود: اداره‌کل راهداری البرز با شناسایی محدوده‌ها و نقاطی که ریسک تصادفات کاربران جاده‌ای و آسیب‌پذیری آنها بالاست مثل محدوده مدارس، حاشیه راه‌ها، محدوده عبور عابرین پیاده و تردد موتورسواران با همکاری ادارات راهداری شهرستان‌ها با نصب علائم و تجهیزات ایمنی کم‌هزینه و زودبازه در راستای مدیریت و کنترل سرعت در محدوده‌های مذکور اقدام کرده است.

این مسئول با اشاره به اینکه این پروژه با اعتباری بالغ بر ۸۰۰ میلیون تومان در حال اجراست، گفت: اولویت‌ها برای اجرای طرح‌های ایمن‌سازی نقاط پرتصادف براساس مواردی همچون میزان تردد در جاده و مخاطرات احتمالی از قبیل سرعت غیرمجاز تعیین می‌شود .