شناسهٔ خبر: 117047 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

مدیرکل بنیاد مسکن لرستان:

اراضی احداث ۲۲۰۰ واحد مسکونی نهضت ملی لرستان تحویل بنیاد مسکن شد/صدور ۸۵ هزار جلد سند در روستاها و شهرهای کوچک/۱۱۱ هزار واحد مسکونی مقاوم‌سازی شد

پویا تابعی مدیرکل بنیاد مسکن لرستان با اشاره به اینکه اراضی احداث ۲ هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی نهضت ملی در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر به بنیاد مسکن استان تحویل شده است از مقاوم‌سازی ۱۱۱ هزار واحد مسکونی غیرمقاوم استان خبر داد.

پویا تابعی مدیرکل بنیاد مسکن لرستان در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی عملکرد آن بنیاد را در اجرای طرح نهضت ملی مسکن، مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی روستایی و شهری کوچک و صدور سند برای واحدهای فاقد سند اعلام کرد.

مدیرکل بنیاد مسکن لرستان در خصوص اجرای طرح نهضت ملی مسکن در استان با اشاره به اینکه احداث مسکن در سه شهرستان ازنا، پلدختر و نورآباد برعهده بنیاد استان است، گفت: اراضی احداث در مجموع ۲ هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی در سه شهرستان ازنا، پلدختر و نورآباد به بنیاد مسکن تحویل شده است که از این میزان کل ۲۲۰ واحد در ازنا، ۱۸۰ واحد در پلدختر و یکهزار و ۸۰۰ واحد در نورآباد احداث می‌شود.

تابعی با اعلام اینکه اراضی دیر به بنیاد مسکن استان تحویل شد، افزود: از متقاضیانی که در سال جاری ثبت‌نام کرده و حائز شرایط شناخته شدند تاکنون در نورآباد ۴۰۰ متقاضی، در پلدختر ۴۳ متقاضی و در ازنا ۴۶ متقاضی آورده اولیه خود را واریز کردند.

وی توضیح داد: در ازنا تعداد واحدهای به سقف رسیده ۳۰ واحد، در پلدختر تعداد واحدهای به سقف رسیده حدود ۱۰ واحد است و در شهر نورآباد آماده سازی ۲۰۰ قطعه به پایان رسیده و در مراحل پروانه ساخت و واگذاری زمین است تا کار ساخت و ساز آغاز شود. پیش‌بینی می‌شود تعدادی از واحدهایی که پیشرفت فیزیکی بالایی دارند در سال جاری تکمیل شوند و به بهره‌برداری برسند.

مقاوم‌سازی ۱۱۱ هزار واحد مسکونی استان

مدیرکل بنیاد مسکن لرستان در خصوص مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی استان اعلام کرد: از حدود ۱۵۳ هزار واحد مسکونی روستایی و شهری کوچک موجود در استان حدود ۱۱۱ هزار واحد که حدود ۷۲ درصد است مقاوم سازی شده است.

صدور ۸۵ هزار جلد سند در روستاها و شهرهای کوچک استان

تابعی گفت: حدود ۸۵ هزار واحد مسکونی فاقد سند در روستاها و شهرهای کوچک از ابتدای اجرای طرح سند دار کردن سنددار شدند که از این میزان کل حدود ۴ هزار واحد در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت بوده است.