شناسهٔ خبر: 117563 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

در نیمه نخست سالجاری انجام شد؛

جابجایی بیش از یک میلیون مسافر در استان همدان

ناوگان مسافری مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای همدان از جابجایی یک میلیون و ۳۶۱ هزار و ۳۵۰ مسافر از مبدأ استان در شش ماهه اول سال خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی همدان، صفر صادقی راد گفت: این جابجایی از طریق هزار و ۵۳۵ ناوگان اتوبوس، مینی بوس و سواری کرایه در سطح استان به مقاصد درون و برون استانی انجام شده است.

وی افزود: این رقم نسبت به مدت مشابه پارسال ۲ درصد کاهش داشته است.

مدیرکل راهداری استان همدان تأکید کرد: همچنین در این مدت ۱۷۰ هزار و ۵۲۴ سفر درون و برون استانی انجام شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸ درصد کاهش یافته است.

صادقی راد همچنین به فعالیت ۲ هزار و ۱۲۷ راننده اتوبوس، مینی بوس و سواری کرایه در استان اشاره و تصریح کرد: همه این رانندگان دارای کارت هوشمند و سلامت زیر نظر این اداره کل هستند.

وی در ادامه نظارت بر ناوگان حمل و نقل عمومی را یکی از وظایف مهم اداره کل برشمرد و گفت: به منظور ارتقا ایمنی تردد و کاهش تصادفات و فوتی‌های جاده ای، طرح کنترل و نظارت بر تردد وسابل نقلیه عمومی با همکاری پلیس راه استان به طور مستمر در حال اجراست.

این مسئول افزود: سامانه گویای ۱۴۱ آماده دریافت پیشنهادات، انتقادات و نظرات مسافران در خصوص نحوه ارائه خدمات سفر در استان همدان است.