شناسهٔ خبر: 117802 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

رییس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خبر داد؛

کشف ۷۰۰ تن اضافه تناژ در محورهای استان سمنان

رجایی فرد.jpg رییس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سمنان از کشف ۷۰۰ تن اضافه تناژ در شش ماه اول سال جاری خبر داد و گفت: با تشدید نظارت بر عملکرد ناوگان باری در محورهای حوزه استحفاظی استان، کشف اضافه تناژ نسبت به سال گذشته افزایش ۸ درصدی داشته است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی مهدی رجایی فرد عنوان کرد: با تشدید نظارت بر عملکرد ناوگان باری در محورهای حوزه استحفاظی استان، در شش ماه اول سال جاری ۷۰۰ تن اضافه تناژ کشف شده است که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته افزایش ۸ درصدی داشته است.

وی افزود: حمل و نقل بیش از ظرفیت مجاز، یکی از عوامل مهم تخریب رویه آسفالت جاده ها و ابنیه فنی است که علاوه بر وارد کردن هزینه‌های فراوان و تخریب جاده، احتمال وقوع تصادفات را برای کاربران جاده و خودروها نیز افزایش می دهد.

رییس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سمنان از حضور مستمر گشت های نظارتی اداره کل با همکاری پلیس راه استان خبر داد و افزود: کنترل ایمنی بار، ایمنی ناوگان، بارنامه، تجهیزات ایمنی و استانداردهای سلامت فنی وسایل نقلیه کارت هوشمند از جمله مهمترین شاخص ها برای کاهش تخلف و افزایش ضریب ایمنی در جاده هاست.

رجایی فرد اظهار داشت: استفاده از سامانه های هوشمند نظارتی از دیگر راهکارهای کنترل اضافه بار در محورهای مواصلاتی است که در این زمینه جاده های استان به ۴ دستگاه سامانه هوشمند توزین در حال حرکت تجهیز شده است.

وی در ادامه سخنان خود گفت: طی شش ماه ابتدایی سال ۱۴۰۱ بیش از ۷۵۰ برگ پروانه عبور صادر شده که نسبت به تعداد مجوزهای صادره در بازه زمانی مشابه سال گذشته شاهد افزایش ۳۷ درصدی هستیم.

رییس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سمنان در پایان خاطر نشان کرد: ناوگان باری که حامل محمولات ترافیکی هستند می بایست علاوه بر کنترل شرکتهای حمل و نقل قبل از صدور پروانه عبور توسط همکاران اداره کل بازدید شوند.