شناسهٔ خبر: 117864 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

طی شش ماهه نخست امسال به ثبت رسید؛

ورود بیش از ۱۱میلیون خودرو به استان گیلان

مدیر کل گیلان سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گیلان گفت: طی شش ماهه نخست امسال ۱۱میلیون خودرو وارد استان شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از رشد ۵۸درصدی برخوردار بوده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی( گیلان)، غلامعلی نیک فهم سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گیلان اعلام کرد: طبق آمار دریافتی از سامانه های تردد شمار این اداره کل در شش ماهه نخست امسال تعداد ۱۱میلیون و ۵۵۷هزار و ۸۰۰ خودرو وارد و نیز ۱۱میلیون و ۵۵۷هزار و ۵۷۲ خودرو از استان خارج شدند که این آمار نسبت مدت مشابه سال گذشته رشد ۵۸ درصدی را نشان می دهد.

نیک فهم در ادامه با اشاره به این که پنجشنبه ۲۴ شهریور با تردد ۱۱۸هزار و ۸۵ خودرو پرترددترین ورودی استان بوده است، افزود: پرترددترین روز خروجی استان هم با ۱۱۳هزار و ۵۰۹ خودرو در روز یکشنبه ۲۷ شهریور اتفاق افتاد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: طی این مدت محور آزاد راه قزوین رشت با ۴ میلیون و ۵۲۹ هزار و ۴۵ دستگاه بیشترین تعداد ورودی استان و پس از آن محور رامسر به چابکسر با ۴ میلیون و ۵۲ هزار و ۹۹۵ دستگاه دومین ورودی استان را داشته اند.

وی افزود: طی این‌ مدت محور آزاد راه رشت _قزوین با ۴ میلیون و ۶۲۳ هزار و ۳۳ دستگاه بیشترین تعداد خروجی استان را به خود اختصاص داد.

سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گیلان سپس افزود: طی این مدت استان گیلان از نظر متوسط تردد ساعتی با تعداد ۷۲۲ دستگاه وسیله نقلیه، چهارمین استان پرتردد کشور بوده است.