شناسهٔ خبر: 117977 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان‌ گرمسار عنوان کرد؛

جلوگیری از ۳۰ مورد ساخت و ساز غیرمجاز در حوزه راه های شهرستان گرمسار و آرادان

حفظ حریم2.jpg رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان گرمسار به تشریح عملکرد اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان‌ گرمسار پرداخت و عنوان کرد: طی شش ماهه ابتدای سال جاری از ۳۰ مورد ساخت و ساز غیرمجاز در حوزه راه های شهرستان گرمسار و آرادان جلوگیری بعمل آمده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از سمنان حمید میرآخورلی، رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان گرمسار عنوان کرد: با توجه به عمر بالای رویه های آسفالتی اکثر محورهای فرعی و روستایی از توان لکه گیری های موضعی خارج شده اند لذا در راستای افزایش ارتقا ایمنی و نگهداری محورهای مواصلاتی بیش از هشت کیلومتر روکش آسفالت حفاظتی در محورهای کردوان-رشمه، ملیجان، ساروزن، غیاث‌آباد، حسین‌آباد کروس، جنت‌آباد، قالیباف، کندقلی خان، یاتری سفلی، چنداب، آرادان و بخش ایوانکی در شش ماهه نخست سال جاری انجام شده است.
وی همچنین افزود: در راستای ارتقای ضریب ایمنی جاده و بهسازی راهها بوته زنی بیش از ۳ کیلومتر مربع حوزه استحفاظی به پایان رسیده و در محورهای سیل گیر نیز بیش از ده هزار مترمکعب ریزش‌برداری انجام شده است.
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان‌ گرمسار با بیان اینکه حفاظت و صیانت از حریم‌راه بعنوان سرمایه ملی از ماموریت‌های مهم راهداران است خاطرنشان کرد: با فعالیت گشت های راهداری در این بازه زمانی از ۳۰ مورد ساخت و ساز غیرمجاز جلوگیری بعمل آمده است.
میرآخوری نصب و تعمیر بیش از ۶۰۰ عدد تابلو و علائم در محورهای مواصلاتی را از دیگر اقدامات اداره شهرستان گرمسار خواند و اظهار داشت: راهداران پرتلاش شهرستان گرمسار بیش از ۱.۵ کیلومتر گاردریل را ترمیم و بازسازی نموده و ۲۵ کیلومتر از سیستم روشنایی حوزه استحفاظی نگهداری و تجهیز شده است.
 وی در ادامه یادآور شد: تعمیر و تعریض ابنیه فنی نیز طی شش ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۱ در دستور کار این اداره بوده و در محور گرمسار به سرخه در محدوده دهنمک دو مورد از ابنیه فنی تعریض و در دیگر محورهای حوزه استحفاظی ۱۰ عدد ابنیه تعمیر و به بهره‌برداری رسیده‌اند.
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان‌ گرمسار با بیان اینکه ایمن سازی محورهای مواصلاتی در دستور کار بوده گفت: پاکسازی و شستشوی بیش از ۵ هزار مورد تابلو علائم در محورهای اصلی و فرعی اقدام شده و اصلاح شیب شیروانی و افتادگی شانه راه، اصلاح آبروها و پاکسازی ابنیه فنی به طول ۲۰ کیلومتر تحت عنوان عملیات راهداری محوری به پایان رسیده است.
میرآخوری تصریح نمود: طی این مدت برای رفاه حال مسافران و کاربران جاده ای مجتمع های خماتی رفاهی تحت پوشش به طور مستمر با همراهی اعضای کمیته مورد نظارت قرار داشته و با همکاری صنوف و پلیس راه ۵۰ گشت کنترل ایمنی در محورهای حوزه استحفاظی انجام شده است.
وی در پایان گفت: کاربران جاده ای نیز می توانند هرگونه مشکلات خود در حوزه راهداری و حمل و نقل جاده ای را از طریق سامانه ۱۴۱ اطلاع داده تا در اسرع وقت مورد بررسی و پیگیری قرار گیرد.