شناسهٔ خبر: 119381 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

مدیر بنادر و دریانودری شرق هرمزگان خبر داد؛

جهش ۳۵۴ درصدی ترانزیت خودرو از بندر شهید باهنر

ترانزیت خودرو مدیر بنادر و دریانودری شهید باهنر و شرق هرمزگان از جهش ۳۵۴ درصدی ترانزیت خودرو از بندر شهید باهنر طی هفت ماهه سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی،‌ حمیدرضا محمدحسینی تختی، مدیر بنادر و دریانودری شهید باهنر و شرق هرمزگان گفت: با شروع فعالیت ترانزیتی خودرو در بندر شهید باهنر در سال جاری، این بندر موفق به تخلیه و بارگیری سه هزار ۳۸۹ دستگاه خودرو شده که این رویه در مهرماه امسال روند افزایشی را به دنبال داشته است.  

وی با اشاره به هدف‌گذاری دولت در جذب یکصد میلیون تن کالای ترانزیتی از مسیر ایران، عنوان کرد: از مجموع جابجایی سه هزار و ۳۸۹ دستگاه خودرو از بندر شهید باهنر سه هزار و ۶۴ دستگاه خودرو ترانزیت خارجی است.

مدیر بنادر و دریانودری شهید باهنر و شرق هرمزگان با بیان اینکه ترانزیت خودرو در شش ماهه امسال یک هزار و ۵۰۸ خودرو بوده است، از تبدیل بندر شهید باهنر به یکی از مراکز اصلی ترانزیت خوردرو در کشور نام برد.

محمدحسینی تختی با اشاره به جهش ۳۵۴ درصدی ترانزیت خودرو در بندر شهید باهنر طی هفت ماهه سال جاری، افزود: این خودروها از امارات بارگیری و از طریق بندر شهید باهنر به مقصد کشورهای آسیای میانه و عراق ترانزیت می‌ شود.

به گزارش سازمان بنادر و دریانوردی، وی خاطرنشان کرد: مجموعه بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان با برخورداری از زیر ساخت‌های دریایی و بندری لازم و قرارگیری در مسیر کریدورهای ترانزیتی منطقه‌ای ظرفیت بالایی برای تحقق اهداف ترانزیتی کشور را دارا است.