شناسهٔ خبر: 120471 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه خبر داد:

تجهیز و اورهال ماشین‌آلات راهداری استان کرمانشاه برای اجرای طرح راهداری زمستانی

کرمی مدیرکل راهداری کرمانشاه مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه گفت: سرویس و رفع نقص تمامی دستگاه‌های نمک‌پاش و برف‌روب سطح استان کرمانشاه انجام شده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (کرمانشاه)، فریبرز کرمی گفت: عمر ماشین‌آلات راهداری بالاست و در استان کرمانشاه نیز متوسط عمر ماشین‌آلات راهداری ۲۵ سال است، ولی با راه اندازی و توسعه کارگاه نگهداری ماشین آلات و استفاده از ظرفیت ایجاد شده گام بسیار موثر و ارزشمندی در افزایش توان ماشین آلات راهداری بعمل آمده است.

وی همچنین با بیان اینکه ماشین‌آلات برای راهداری زمستانی در وضعیت آماده‌باش هستند، افزود: همه این ماشین‌آلات از ابتدای سال ضمن اجرای عملیات راهداری تابستانی، خدمات رسانی به زوار اربعین حسینی (ع) و خدمت رسانی در راستای ارتقا ایمنی راه ها بودند و برای راهداری زمستانی آماده هستند.

کرمی درباره اقدامات صورت گرفته برای آماده سازی ماشین آلات راهداری گفت: سرویس و رفع نقص تمامی دستگاه های نمک‌پاش، برف‌روب در سطح استان کرمانشاه، ساماندهی و بروز رسانی شعبه های مکانیکی و سرویس کاری اداره ماشین آلات در شهرستان های تابعه، بازدید هفتگی از ماشین آلات سطح استان به منظور بررسی وضعیت عمومی دستگاه شامل بازدید ظاهری خودرو، کنترل سطح روغن، فیلترهای هواکش، روغن، اسید باطری، لاستیک و گریس کاری و غیره بصورت مستمر انجام شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه افزود: خرید سه دستگاه نمک پاش پلاگین داخل کمپرسی، و پنج دستگاه تیغه برف روب جلو کامیونی و شروع بازسازی کامل دو دستگاه لودر ولوو ۴۴۰۰ برای خدمات رسانی و برف روبی محورهای مواصلاتی استان کرمانشاه و در صورت نیاز کمک رسانی به استان های همجوار آماده هستیم.

کرمی عنوان کرد: اولویت خدمات‌رسانی در راهداری زمستانی با باز نگه داشتن راه‌های اصلی و بزرگراه ها است و پس از آن نوبت به برف‌روبی و بازگشایی راه های روستایی می رسد که البته با تمهیدات اندیشیده شده و استفاده از ظرفیت موجود راههای روستایی نیز همسو با راه‌های  اصلی عملیات برف‌روبی انجام خواهد شد.