شناسهٔ خبر: 120755 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راهداری وحمل و نقل جاده‌ای استان عنوان کرد :

رشد نزدیک به ۲۴ درصدی جابجایی مسافرین توسط ناوگان عمومی آذربایجان غربی

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی از انجام افزون بر ۳۸۸ هزار سفر توسط ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای طی ۸ ماهه نخست سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (آذربایجان غربی)، پیمان آرامون مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی گفت: ۲۹۱۶ دستگاه ناوگان مسافری شامل ۵۵۱ دستگاه اتوبوس، ۹۸۴ دستگاه مینی بوس و ۱۳۸۱ دستگاه سواری کار جابجایی مسافرین را تا پایان آبان ماه سال جاری بر عهده داشتند.

وی افزود: سهم ناوگان اتوبوسی استان از کل ناوگان فعال کشور ۳.۶۸ درصد، ناوگان مینی بوس ۳.۴۴ درصد و سواری ۴.۳۴ درصد است و عمر متوسط این ناوگان نیز به ترتیب ۱۳.۶ سال برای ناوگان اتوبوسی ، ۲۶.۷۵ سال برای ناوگان مینی بوس و ۱۱.۷۴ سال برای ناوگان سواری محاسبه شده که با توجه به سن بالای ناوگان مسافری مخصوصا ناوگان مینی بوس توصیه می‌شود از تمام ظرفیت ها و تسهیلات برای نوسازی ناوگان مسافری استان استفاده شود.

آرامون ادامه داد: بالغ بر سه میلیون و ۱۸۴ هزار مسافر در قالب افزون بر ۳۸۸ هزار سفر در ۸ ماهه اول سال جاری از طریق ناوگان‌های مسافری در استان جابجا شدند که تعداد مسافرین در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشد نزدیک به ۲۴ درصدی را نشان می دهد.