شناسهٔ خبر: 121045 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان خبر داد؛

تامین زمین برای ۱۵۰ نفر از اقشار ویژه استان اصفهان

علیرضا قاری قرآن - اصفهان مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: تاکنون اراضی مورد نیاز برای ساخت ۱۵۰ واحد مسکونی اقشار ویژه در سطح استان تامین شده است.

علیرضا قاری قرآن مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی در خصوص اقدامات بعمل آمده در راستای تامین مسکن اقشار ویژه (خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران) استان توضیح داد: امسال تا کنون اراضی مورد نیاز برای ساخت ۱۵۰ واحد مسکونی ویژه این اشخاص در سطح استان اصفهان تامین شده است.  

وی ادامه داد: معاونت املاک و حقوقی اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان واگذاری اراضی به اقشار ویژه و دستگاه‌ها و نهادهای دولتی و عمومی و تامین اراضی در جهت ساخت مسکن در راستای سیاست‌های دولت را در سطح استان پهناور اصفهان در کنار سایر اقدامات و وظایف، پیگیری و به انجام می‌رساند.  

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان افزود: در این راستا از ابتدای سال جاری تا کنون جمعاً بیش از ۹۰۰ مورد اراضی با کاربری‌های مسکونی واگذار شده است.  

وی افزود: در استان اصفهان واگذاری ۳۹ هکتار اراضی غیرمسکونی شامل اداری، تجهیزات شهری، خدماتی، درمانی و بهداشتی، صنعتی و مذهبی انجام پذیرفته است.  

قاری قرآن خاطرنشان کرد: در راستای اجرای طرح نهضت ملی مسکن استان اصفهان، اراضی مورد نیاز برای ساخت بیش از ۹۱ هزار واحد تامین شده و به همین منظور در سطح استان تا کنون ۴۷۱ هکتار اراضی الحاق به محدوده شده است.