شناسهٔ خبر: 121320 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

طی ۸ ماهه سال جاری انجام شد؛

اهداء ۴۳۰ عدد کلاه ایمنی به راکبین موتورسیکلت

کرمی مدیرکل راهداری کرمانشاه مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه گفت: در جهت ارتقای ایمنی راکبین موتورسیکلت از ابتدای سال جاری تاکنون ۴۳۰ نفر ساعت کلاس آموزشی برگزار شده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (کرمانشاه) فریبرز کرمی اظهار داشت: با توجه به تصادفات جرحی و فوتی بالا در بحث موتورسیکلت سواران، اهداءکلاه ایمنی جهت فرهنگ سازی استفاده موتورسواران از کلاه ایمنی انجام می شود.

وی افزود: بیشتر تصادفات شهرستان ها مربوط به موتورسیکلت سواران است. لذا به جهت نظم بخشی و ارتقاء ایمنی موتورسواران، توزیع رایگان ۴۳۰ عدد کلاه ایمنی از ابتدای سال جاری تاکنون انجام شد.

کرمی با بیان اینکه طرح توزیع کلاه ایمنی در شهرستان هایی که آمار تلفات موتورسیکلت بالا است برگزار می‌شود گفت: با توجه به تاثیرگذاری اجرای این طرح در پایین آمدن آمار تلفات تصادفات جاده ای از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد ۴۳۰ عدد کلاه ایمنی در بین راکبین موتورسیکلت در شهرستان ها توزیع شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه با اشاره به اینکه تصادفات موتورسیکلت سواران در روستاها به نسبت سایر نقاط دیگر زیاد است، خاطر نشان کرد: ما در تلاش هستیم با همکاری پلیس راه استان در برگزاری کلاس های آموزشی و فرهنگ سازی بتوانیم نقش بسزایی در رعایت موارد ایمنی از طرف راکبین موتور سواران را داشته باشیم.

کرمی در پایان افزود: معمولاً راکبان موتورسیکلت در بحث تصادفات، بیشتر در معرض آسیب هستند که استفاده از کلاه ایمنی در این راستا از اهمیت بسزایی برخوردار است.