شناسهٔ خبر: 121335 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی کردستان :

پالایش متقاضیان نهضت ملی مسکن در کردستان نزدیک به اتمام است

مصاحبه مدیرکل راه وشهرسازی کردستان با صدا وسیما مدیرکل راه وشهرسازی کردستان با اشاره به تایید نهایی حدود ۵۱ هزار و ۵۰۰ نفر از متقاضیان نهضت ملی مسکن گفت: به زودی پالایش تمامی متقاضیان به اتمام می‌رسد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (کردستان) ، جهانگیر الیاسی در گفتگو با خبرنگار صدا و سیمای کردستان اظهار کرد: در کل مجموعه سهمیه استان ۸۷ هزار و ۲۳۹ واحد است که بخشی از آن ساختمان‌های استیجاری، قسمتی مسکن روستایی، بافت فرسوده و بخشی نیز به صورت خود مالکی است .

الیاسی افزود: واحدهای در تعهد استان پس از کسر موارد ذکر شده، ۳۷هزار و۵۰۰ واحد است که به منظور بهره‌مندی از این ۳۷هزارو۵۰۰ واحد ، حدود ۱۵۲هزار نفر در شش مرحله ثبت نام کرده اند.

وی خاطرنشان کرد: برای ثبت‌نام کنندگان به منظور تکمیل مدارک و ارائه مستندات در دو مرحله پیامک ارسال شده و از مجموع کسانی که تاکنون تکمیل مدارک کردند حدود ۵۱ هزار و ۵۰۰ نفر تایید نهایی شده‌اند.

مدیر کل راه و شهرسازی کردستان با اشاره به اینکه کسانی که دو مرحله پیامک برایشان ارسال شده است در صورت عدم مراجعه در موعد مقرر از سامانه حذف شده و درخواست آنان به منزله انصراف تلقی می‌شود، از همه متقاضیان درخواست نمود در اسرع وقت نسبت به تکمیل مدارک اقدام کنند.

الیاسی همچنین از در دست اجرا بودن هفت هزار واحد خبر داد و گفت : برنامه داریم که در آینده نزدیک برنامه اجرایی حدود ۱۲ هزار واحد دیگر را نیز آغاز کنیم.

وی ضمن عذرخواهی از متقاضیان بابت تاخیر ناخواسته در اختصاص زمین ، علت این امر را وضعیت ویژه استان با توجه به توپوگرافی خشن و همچنین مرغوبیت زمین‌های کشاورزی و عدم موافقت با تخصیص این زمین‌ها برای نهضت ملی مسکن و همچنین وسواس خاص در تامین زمین مناسب و نزدیک به شهر ها اعلام کرد و گفت: زمین مناسب برای تمام کسانی که واریز وجه داشتند تهیه شده و به زودی اختصاص داده خواهد شد.

الیاسی همچنین از تملک زمین و در اختیار گرفتن زمین های مازاد تعدادی از دستگاه‌های اجرایی خبر داد و گفت: به امید خدا برای همه متقاضیان واجدشرایط زمین تامین خواهد شد.