شناسهٔ خبر: 121477 - سرویس هواشناسی
نسخه قابل چاپ

کارشناس سازمان هواشناسی پیش‌بینی کرد:

بارش برف در مناطق مرتفع و سردسیر

برف در ارتفاعات کارشناس سازمان هواشناسی بارش برف در مناطق مرتفع و سردسیر را پیش‌بینی کرد.

امین حسین نقشینه کارشناس سازمان هواشناسی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی ، وضعیت جوی کشور را برای امروز ۱۸ آذر و روزهای آینده پیش‌بینی کرد و گفت: امروز برای نقاطی از استان‌های گیلان، مازندران، کرمان و هرمزگان بارش پراکنده و وزش باد رخ می دهد.

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: فردا نیز در شرق لرستان، نقاطی از اصفهان، چهارمحال و بختیاری و ارتفاعات زاگرس مرکزی بارش برف و باران، گاهی رعد و برق و وزش باد انتظار می‌رود و همچنین بارش برف در مناطق مرتفع و سردسیر ادامه دارد.

نقشینه پیش بینی کرد: فردا در ارتفاعات البرز مرکزی و برخی مناطق ازاستان های گیلان و مازندران بارش پراکنده رخ می‌دهد.

وی گفت: یکشنبه در خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، یزد، شرق و شمال فارس بارش قابل پیش‌بینی است و دوشنبه استان‌های غرب، شمال غرب و به تدریج دامنه‌های غربی و مرکزی البرز بارش رخ می دهد و تداوم پیدا می‌کند.

کارشناس سازمان هواشناسی با بیان این‌که در سه روز آینده خلیج فارس، تنگه هرمز دریای خزر مواج و متلاطم خواهند بود، افزود: روند افزایش غلظت آلاینده های جوی نیز به دلیل پایداری تا اواسط هفته آینده بخصوص در شهرهای تهران کرج و اراک  تداوم پیدا می کند.

نقشینه ادامه داد: امروز تا یکشنبه کاهش محسوس دما در شمال شرق و یکشنبه و دوشنبه در شرق و جنوب شرق رخ می‌دهد و بارش پراکنده برف در مناطق مرتفع تهران گزارش شده است و کمینه دما در فیروزکوه به ۹ درجه زیر صفر می‌رسد.

کارشناس سازمان هواشناسی گزارش‌داد: فردا برای تهران غبار صبحگاهی و غبار محلی و هوای ناسالم برای گروه‌های حساس به ویژه در مناطق پرتردد و یکشنبه غبارآلود پیش‌بینی می‌شود.

بیشینه دمای امروز تهران ۱۰ درجه و کمینه دما نیز ۲ درجه گزارش شده است.