شناسهٔ خبر: 121530 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی استان گلستان خبر داد؛

آسفالت ۳۰۰ هزار مترمربع از معابر هدف بازآفرینی شهری گلستان

راه و شهرسازی گلستان مدیرکل راه و شهرسازی گلستان گفت: با تخصیص قیر رایگانی که از سوی شرکت بازآفرینی شهری ایران به شهرداری‌های گلستان اختصاص، تاکنون ۳۰۰ هزار متر مربع از معابر محلات هدف بازآفرینی ۱۲ شهر در استان گلستان به میزان دو هزار و ۱۳۱ تن قیر آسفالت شده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (گلستان) ، مهدی ملک مدیرکل راه و شهرسازی گلستان در جلسه‌ برنامه‌ریزی برای بزرگداشت سالروز وقوع زلزله بم که با حضور محمد آیینی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران و به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به کمبود اراضی واجد شرایط ساخت و ساز در شهرهای شمالی، برنامه‌هایی برای استفاده از ظرفیت بافت فرسوده شهری برای پیشروی طرح نهضت ملی مسکن در گلستان داریم.

رییس شورای هماهنگی امور راه و شهرسازی گلستان با اشاره به اینکه در این استان ۱۷ شهر دارای بافت فرسوده  شناسایی شده است، اظهارکرد: تاکنون  دو هزار و ۸۰۸ هکتار بافت ناکارآمد شهری با جمعیتی بالغ بر ۳۰۲ هزار  نفر در استان شناسایی شده است.

 وی تصریح کرد: از این میزان دو هزار هکتار بافت فرسوده با جمعیت ۲۱۸.۷۲۶ نفر، ۴۷۶ هکتار سکونتگاه غیررسمی با جمعیت ۵۷ هزار و ۲۱۵ نفر و ۳۳۲ هکتار تاریخی با جمعیت ۲۶ هزار و ۹۵۳ نفر بافت ناکارآمد شهری استان گلستان را تشکیل می‌دهد.

ملک ضمن دعوت از مردم و توسعه‌گران جهت مشارکت در بهسازی و نوسازی مسکن گفت: ظرفیت‌هایی در چارچوب ضوابط و بخشنامه‌های ابلاغی وجود دارد و موقعیت خوبی برای حضور توسعه‌گران، سازندگان و انبوه‌سازان در حوزه بافت فرسوده فراهم آورده است.

وی همچنین تصریح کرد: سهم استان گلستان از محل اعتبارات محرومیت‎ زدایی برای بازآفرینی بافت فرسوده و ناکارآمد شهری ۵۰ میلیارد تومان بوده که در صدد انعقاد تفاهم‌نامه‌ای با این رویکرد با شهرداری‌های گرگان و گنبد کاووس هستیم.

مدیرکل راه و شهرسازی گلستان در ادامه گفت: با تخصیص قیر رایگانی که از سوی شرکت بازآفرینی کشور به شهرداری‌های گلستان اختصاص یافت، تاکنون ۳۰۰ هزار مترمربع از معابر  محلات هدف بازآفرینی در سطح شهرهای مختلف استان آسفالت شده است.

ملک در انتها از برگزاری همایشی در گلستان تحت عنوان « ظرفیت‌ها و فرصت‌های بلندمرتبه‌سازی با اولویت بازآفرینی محلات فرسوده و ناکارآمد شهری» در آینده ای نزدیک خبر داد.