شناسهٔ خبر: 123817 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اعلام کرد؛

نظارت و کنترل بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ ناوگان حمل و نقل عمومی در سیستان و بلوچستان

کنترل و نظارت بر ناوگان حمل ونقل عمومی معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان از نظارت و کنترل ۲۵۳۲ ناوگان حمل و نقل عمومی طی ۹ماهه گذشته امسال در این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (سیستان و بلوچستان)، تیمورباقری اظهار کرد: این تعداد ناوگان حمل و نقل عمومی در راستای اجرای طرح کنترل تردد ناوگان حمل و نقل عمومی در قالب ۱۴۵ گشت مشترک با پلیس راه مورد کنترل و نظارت قرار گرفتند.

وی در ادامه گفت: این طرح با هدف ارتقای ایمنی و کاهش حوادث رانندگی، رعایت ضوابط و مقررات، رسیدگی به شکایات و ارائه خدمات بهتر، توسط این اداره‌کل و با همکاری پلیس راه استان به صورت مستمر در حال اجرا است.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان با اشاره به اینکه با شروع فصل سرما و با توجه به وضعیت جاده‌ها، بحث نظارت و کنترل بر تردد وسایل نقلیه اهمیت یافته ، تصریح کرد: در بحث کنترل‌های میدانی ناوگان مسافری، رعایت موارد ایمنی از جمله وجود تجهیزات ایمنی، جعبه کمک‌های اولیه، کپسول آتش‌نشانی، اسناد و مدارک حمل و نقلی و صورت وضعیت در دستور کار قرار دارد.

باقری در پایان خاطر نشان کرد: نتایج حاصل از گشت و نظارت بر ناوگان حمل و نقل عمومی در استان جمع‌بندی و باشناسایی‌ تخلفات موارد به کمیسیون ماده ۱۱ ،۱۲و۱۴ استانی ارجاع داده می‌شود تا پس از بررسی مطابق دستورالعمل‌ها رای لازم صادر شود.