شناسهٔ خبر: 123945 - سرویس هواشناسی
نسخه قابل چاپ

هشدار سازمان هواشناسی به صیادان خلیج فارس/افزایش ۲ متری ارتفاع امواج

دریای طوفانی سازمان هواشناسی با صدور هشدار دریایی سطح نارنجی از مواج شدن آب‌های جنوبی کشور خبر داد و بر جلوگیری از تردد با شناورهای سبک و نیمه سنگین و قایق های صیادی و تفریحی تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی،  بر اساس اطلاعیه سازمان هواشناسی کشور سامانه وزش باد با جهت شمال غربی و افزایش ارتفاع امواج از پیش از ظهر سه‌شنبه تا صبح جمعه موجب وزش باد و افزایش ارتفاع امواج درمناطق ساحلی و دور از ساحل تا حداکثر ۲ متر می‌شود.

این سامانه در خلیج فارس، مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های خوزستان، بوشهر، تنگه هرمز، مناطق ساحلی و دور از ساحل استان هرمزگان و سیستان و بلوچستان و دریای عمان فعالبت خواهد داشت.

اثر مخاطره سامانه یاد شده، خسارت به شناورهای سبک، تفریحی و احتمالا نیمه سنگین، اختلال در ورود و خروج شناورها به بندرگاه‌ها، پاره شدن تورهای صیادی و آسیب به قفس‌ها و احتمال آسیب به تاسیسات دریایی پیش‌بینی شده است.

بر همین اساس نسبت به جلوگیری از تردد با شناورهای سبک و نیمه سنگین و قایق های صیادی و تفریحی، تمهیدات لازم جهت پیشگیری از هر گونه خسارت، جمع آوری تورهای صیادی و محدودیت در فعالیت‌های دریایی توصیه شده است.