شناسهٔ خبر: 125267 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

در ده ماهه گذشته انجام شد ؛

جابجایی ۹ میلیون تن کالا از همدان به سایر نقاط کشور

صادقی راد مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان از جابجایی ۹ میلیون تن کالا در ده ماهه سال ۱۴۰۱ از مبادی استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی  استان همدان، صفر صادقی راد مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان خاطر نشان کرد: عمده کالاهای حمل شده استان در این مدت ده ماهه مربوط به انواع محمولات ، سیب زمینی، سیمان ، کلینکر، سنگ آهن ، هماتیت ، گندله و انواع محمولات نفتی بوده است.

وی اظهار داشت : در همین بازه زمانی( ۱۰ ماهه) بیش از پانصد و نود و پنج فقره بارنامه توسط شرکتهای حمل ونقل کالا استان همدان صادر گردیده است.

وی همچنین تصریح کرد: از این مقدار جابجایی بیش از ۳۴ درصد سهم محمولات معدنی و سیمان، ۹ درصد محصولات نفتی ، ۸ درصد سیب زمینی (به عنوان یکی از مهمترین محصولات کشاورزی استان) و ۵۰ درصد سایر محمولات بوده است.

صادقی راد تاکید کرد: ۹۹ شرکت حمل و نقل فعال داخلی استان با بیش از ۲۱ هزار راننده باری و ۱۲هزار ناوگان سنگین باری در این مدت، جابجایی کالاهای حمل شده را بر عهده داشته اند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای همدان با اشاره به انجام بیش از ۷۰۰ واحد گشت مشترک با حضور نمایندگان پلیس راه و تشکل‌های صنفی خواستار همکاری همه تشکل های صنفی رانندگان و شرکت‌های حمل و نقل در خصوص اجرای به موقع طرح ها و سیاست های ابلاغی سازمان و قوانین و مقررات سازمان متبوع شد تا شاهد حمل و نقلی روان و ایمن در سطح جاده‌های کشور باشیم.