شناسهٔ خبر: 126004 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی استان:

ساخت بیش از ۶۸ هزار واحد مسکن ملی در دستور کار راه و شهرسازی استان زنجان قرار دارد

مهندس اسماعیلی زنجان مدیر کل راه و شهرسازی زنجان مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان با بیان اینکه در طرح نهضت ملی مسکن طی چهار سال هم بیش از ۶۸ هزار واحد مسکونی در استان زنجان ساخته خواهد شد، افزود: در حال حاضر ۱۷ هزار و ۵۰۰ واحد از پروژه‌های نهضت ملی مسکن در استان زنجان در حال ساخت و حدود ۱۶ هزار واحد در شهر زنجان در حال اجرا است.

اصغر اسماعیلی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (زنجان)،با بیان اینکه اداره کل راه و شهرسازی استان نسبت به خانه دار شدن مردم بسیار جدی است، گفت: این اداره کل در اجرای مسکن مهر هم در کشور جزو اولین‌ها بود.

وی ابراز کرد: زنجان نخستین استان در سطح کشور بود که مسکن مهر را جشن گرفت و پرونده آن را بست.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان، با بیان اینکه ۳۲ هزار و ۳۰ واحد مسکونی در قالب مسکن مهر در استان زنجان احداث و به متقاضیان واگذار شد، گفت: از این تعداد ۱۹ هزار و ۱۴۶ واحد مسکونی در قالب خود مالکی بود که تنها تسهیلات لازم را دریافت کردند.

اسماعیلی تاکید کرد: همچنین ۶ هزار و ۱۳۵ واحد مسکونی در قالب تفاهم نامه سه جانبه با اداره کل راه و شهرسازی، بانک و پیمانکار بوده و ۶ هزار و ۷۴۹ واحد هم در قالب تعاونی ۹۹ ساله بوده که تعاونی‌های مسکن این تعداد واحد مسکونی را احداث کردند.

وی، با بیان اینکه در طرح نهضت ملی مسکن طی چهار سال هم بیش از ۶۸ هزار واحد مسکونی در استان زنجان ساخته خواهد شد، افزود: در حال حاضر ۱۷ هزار و ۵۰۰ واحد از پروژه‌های نهضت ملی مسکن در استان زنجان در حال ساخت است که از این تعداد حدود ۱۶ هزار واحد در شهر زنجان در حال اجرا می‌باشد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان، متذکر شد: استان زنجان در اجرای طرح نهضت ملی مسکن هم در سطح کشور پیشرو است.