شناسهٔ خبر: 126965 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

مدیرکل فرودگاه‌های استان فارس خبر داد؛

تدوین برنامه راهبردی برای توسعه فرودگاه‌های فارس/ رادار تنگ‌ریز اردیبهشت ماه راه‌ اندازی می‌شود

فخر الدین کشاورز مدیرکل فرودگاه‌های استان فارس از تدوین برنامه راهبردی برای توسعه فرودگاه‌های فارس خبر داد و گفت: ۳۸ پروژه اجرایی در قالب برنامه راهبردی با افق ۱۴۰۴ به منظور توسعه فرودگاه‌های استان تدوین شده است. همچنین رادار تنگ‌ریز اردیبهشت ماه امسال راه‌ اندازی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه‌و شهرسازی فخرالدین کشاورز مدیرکل فرودگاه‌های استان فارس گفت: ۳۸ پروژه اجرایی در قالب برنامه راهبردی با افق ۱۴۰۴ به منظور توسعه فرودگاه‌های استان تدوین شده است.
 کشاورز اظهار کرد: برنامه راهبردی با افق ۱۴۰۴ شامل موارد گسترده‌ای از جمله تجهیزات، تسهیلات، منابع انسانی، بازرگانی و اقتصادی و حتی مباحث مربوط به زیباسازی فرودگاه‌های استان می‌شود.
وی با بیان اینکه هدف از تدوین این برنامه، ریل گذاری مسیر توسعه تا سال ۱۴۰۴ است، گفت: با تصویب این برنامه راهبردی و حمایت شرکت فرودگاه ها بدون شک شاهد اتفاقات مثبتی در فرودگاه‌های این استان خواهیم بود.
مدیرکل فرودگاه‌های استان فارس در خصوص آخرین وضعیت سایت رادار تنگ‌ریز گفت: این پروژه یک طرح ملی و مهم برای کشور و استان فارس بوده که تا این لحظه ۹۵ درصد پیشرفت داشته است.
کشاورز در خصوص زمان بهره برداری از پروژه رادار تنگ‌ریز، اظهار امیدواری کرد؛ با اتمام بخش های مربوط به الکتریکال و مکانیکال، این پروژه در اردیبهشت ماه سال آینده راه اندازی شود.
مدیرکل فرودگاه شیراز با اشاره به پیشرفت ۵۵ درصدی ترمینال خارجی این فرودگاه گفت: بعد از رفع موانع حقوقی و با تعیین پیمانکار جدید، این طرح به سرعت تعیین تکلیف و با حمایت شرکت فرودگاهها ادامه احداث این پروژه از سرگرفته خواهد شد.
کشاورز در ادامه ضمن تاکید بر اهمیت خودباوری و اعتماد به متخصصان داخلی گفت: در راستای تعامل با شرکت های دانش بنیان با بنیاد نخبگان استان فارس مکاتبه شده است و به طور نمونه، تفاهم نامه با شرکت دانش بنیان برای تولید چراغ های کم مصرف برای روشنایی باند با عمر طولانی در دستور کار قرار دارد.
مدیرکل فرودگاه‌های استان فارس با اعلام خبر راه اندازی سامانه کمک ناوبری فرودگاه شیراز گفت: در نیمه نخست سال آینده پروژه نصب و راه اندازی سامانه DVOR به اتمام خواهد رسید و متعاقب آن شاهد ارتقای ایمنی پرواز خواهیم بود.
کشاورز به لزوم ایجاد ترمینال کارگو در استان فارس اشاره کرد و گفت: با توجه به تجارب سنوات گذشته در امر صادرات مواد غذایی به کشور قطر آماده ایجاد ترمینال کارگو با سرمایه گذاری بخش خصوصی هستیم.
وی گفت: در طرح توسعه فرودگاه فسا موارد مهمی همچون احداث ترمینال کارگو برای صادرات مرکبات در نظر گرفته شده است و خوشبختانه برای تحقق این امر، یک سرمایه گذار بخش خصوصی اعلام آمادگی کرده است.
مدیرکل فرودگاه‌های استان فارس با اشاره به نقش پررنگ فرودگاه در رونق گردشگری گفت: فرودگاه به عنوان ویترین استان هرچه زیباتر و مجهزتر باشد در نهایت به نفع منطقه فارس خواهد بود.
کشاورز افزود: در حال حاضر از فرودگاه شیراز به ۲۵ مقصد داخلی و هشت مقصد خارجی پرواز برقرار است و آمار دو میلیون و ۱۸۰ هزار مسافری که در ۱۰ ماه نخست امسال در این فرودگاه اعزام و پذیرش داشته اند از رشد ۲۱ درصدی نسبت به سال گذشته حکایت دارد.
به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران؛وی در پایان از گسترش شبکه پروازی به کشورهای ناحیه قفقاز براساس تجارب سال های گذشته خبر داد.