شناسهٔ خبر: 128255 - سرویس هواشناسی
نسخه قابل چاپ

کارشناس سازمان هواشناسی خبر داد؛

وقوع گرم باد در استان‌های ساحلی دریای خزر

باد کارشناس سازمان هواشناسی از وقوع گرم باد در استان های ساحلی دریای خزر و اردبیل خبر داد.

فریبا گودرزی کارشناس سازمان هواشناسی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه  امروز در بخش هایی از شرق و شمال شرق کشور بارش پراکنده را خواهند داشت اظهار کرد: در سایر نقاط کشور پدیده غالب آسمانی صاف و فاقد پدیده های جوی است.

وی با بیان اینکه از فردا دوشنبه با ورود سامانه بارشی در مناطق شمالی شاهد آغاز بارش ها خواهیم بود  افزود:‌ این بارش ها همراه با وزش باد شدید و در مناطق مرتفع به صورت برف خواهد بود  همچنین بخش‌هایی از جنوب غرب و  ارتفاعات زاگرس مرکزی و غربی البرز بارش پراکنده را تجربه خواهند کرد.

کارشناس سازمان هواشناسی با تاکید بر اینکه بارشها درروز سه شنبه در اکثر نقاط کشور ادامه خواهد داشت تصریح کرد :‌ روزهای چهارشنبه و پنجشنبه شدت بارش ها افزایش پیدا خواهد کرد و همچنین در بخش‌هایی از شمال شرق و مرکز و شرق کشور هم بارش ها به صورت پراکنده خواهد بود.

به گفته گودرزی استان های واقع در شمال غرب استان البرز امروز در برخی ساعات  و روزهای دوشنبه و سه شنبه مناطقی از شمال غرب و دامنه جنوبی البرز و روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در غرب و جنوب غرب کشور شاهد وزش باد شدید خواهند بود .

وی با تاکید بر اینکه برای امروز در استان‌های ساحلی دریای خزر و اردبیل وقوع گرم باد را شاهد خواهیم بود تصریح کرد: این مناطق مجددا کاهش دما را در روزهای سه شنبه و چهارشنبه تجربه خواهند کرد.

کارشناس سازمان هواشناسی در ادامه گفت:‌آبهای دریا خزر را در روزهای سه شنبه و چهارشنبه مواج و متلاطم پیش بینی میکنیم.

گودرزی با پیش بینی وضعیت جوی تهران بیان کرد:‌ آسمان پایتخت امروز صاف تا قسمتی ابری خواهد بود که بیشینه دما نیز به ۲۰درجه بالای صفر خواهد رسید.

کارشناس سازمان هواشناسی سردترین نقطه کشور را دیزین بالا با منفی ۵درجه اعلام کرد.