شناسهٔ خبر: 130063 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

افزایش ۲۰ درصدی تردد نوروزی در جاده‌های کرمانشاه

کرمی مدیرکل راهداری کرمانشاه مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه از افزایش ۲۰ درصدی تردد در محورهای استان در ایام تعطیلات نوروز خبر داد.

 به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (کرمانشاه) فریبرز کرمی با بیان طی ۲۴ ساعت گذشت بیش از ۷۰۶ هزار و ۵۰۰ تردد در محورهای استان به ثبت رسیده، گفت: این میزان تردد نسبت به نوروز سال گذشته که حدود ۵۹۰ هزار و ۷۰۰ تردد داشتیم، ۲۰ درصد بیشتر شده است.

وی ادامه داد: از مجموع ترددهای صورت گرفته در محورهای استان ۶۵۸ هزار و ۸۰۰ تردد مربوط به خودروهای سبک و مابقی مربوط به خودروهای سنگین بوده است.

به گفته مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه، متوسط تردد در هر ساعت در محورهای استان نیز بیش از ۳۰ هزار دستگاه بوده است.

کرمی گفت: محور کرمانشاه به بیستون را پر تردد ترین محور استان در این ایام دانست و تردد ورودی به استان کرمانشاه را ۴۰۹ هزار خودرو با رشد ۳ درصدی و تردد خروجی را ۵۵ هزار دستگاه خودرو با رشد ۲۱ درصدی اعلام کرد.

وی با بیان اینکه طرح نوروزی راهداری که از ۲۴ اسفند آغاز شده تا ۱۵ فروردین ادامه دارد، یادآور شد: در این طرح ۳۸۰ نیروی راهداری و ۴۶ راهدارخانه استان در آماده‌باش هستند.