شناسهٔ خبر: 130442 - سرویس ریلی
نسخه قابل چاپ

حمل قریب به یک میلیون تن کالا از طریق راه آهن جنوب شرق

قطار باری سرپرست اداره کل راه آهن جنوب شرق گفت: در بازه زمانی سال‌ ۱۴۰۱، ۹۰۰ هزار و ۳۱۶ تن کالا در راه آهن جنوب شرق حمل شده که نسبت به ۸۵۲ هزار و ۱۱۴ تن مدت مشابه سال ۱۴۰۰ رشد ۶ درصدی داشته است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از اداره کل راه آهن جنوب شرق، مجید ارجونی در خصوص تخلیه و بارگیری کالا اظهار کرد: در این بازه زمانی ۷۵۰ هزار و ۵۲۹ تن کالا در این اداره کل تخلیه شده که نسبت به ۷۰۴ هزار و ۸۳۰ تن مدت مشابه سال ۱۴۰۰ رشد ۶ درصدی را نشان می دهد.وی افزود: میزان بارگیری کالا در این مدت ۱۴۹ هزار و ۷۸۷ تن بوده که نسبت به ۱۴۷ هزار و ۲۸۴ تن مدت مشابه ۱۴۰۰ رشد دو درصدی داشته است.

وی ادامه داد: در سال ۱۴۰۱، ۲۷ هزار و ۶۸۴ تن کالا از طریق ناوگان راه آهن جنوبشرق ترانزیت شده که نسبت به ۲۳ هزار و ۷۳۶ تن مدت مشابه سال ۱۴۰۰ رشد ۱۷ درصدی را نشان می دهد.

سرپرست اداره راه آهن جنوب شرق یادآور شد: در این مدت، ۳۹ هزار و ۵۴۴ تن کالا به کویته پاکستان صادرات ریلی داشتیم که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۸۶۱ درصدی داشته است.

وی خاطرنشان کرد: در بازه زمانی سال ۱۴۰۱ در مجموع ۸۰ هزار و ۸۶۷ تن حمل کالاهای بین المللی داشتیم که نسبت به ۴۳ هزار و ۹۳۴ تن مدت مشابه سال ۱۴۰۰ رشد ۸۴ درصدی را نشان می‌دهد.

ارجونی بیان کرد: گوگرد عمده کالای ترانزیتی این خط ریلی و سیمان، گوگرد، قیر، اسید، رنگ و زغال سنگ عمده کالاهای صادراتی به مقصد پاکستان محسوب می‌شود.