شناسهٔ خبر: 130451 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

رئیس شورای هماهنگی راه و شهرسازی استان اصفهان خبر داد؛

جابه جایی بیش ۱۴ هزار مسافر نوروزی از طریق ناوگان ریلی استان اصفهان / افزایش ۱۱ درصدی مسافران ریلی استان اصفهان در نوروز ۱۴۰۲

جابه جایی بیش ۱۴ هزار مسافر نوروزی از طریق ناوگان ریلی استان اصفهان رئیس شورای هماهنگی راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: ناوگان حمل و نقل ریلی استان اصفهان در پیک نوروزی ۱۴۰۲ تا کنون بیش از ۱۴ هزار مسافر را طی ۳۹ سفر جابه جا کرده است.

علیرضا قاری‌قرآن رئیس شورای هماهنگی راه و شهرسازی استان اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی(اصفهان)؛ با اشاره به اقدامات به عمل آمده در حوزه حمل و نقل ریلی استان برای ایام پیک نوروزی اظهار داشت: اقداماتی شامل عملیات بهسازی، رفع تقلیل سرعت‌ها، ارتقا کیفی خطوط ریلی و ادوات خطی در راستای کاهش زمان سیر سفر انجام پذیرفته است.  

وی اذعان داشت: براساس آخرین آمار بدست آمده در بخش ریلی تعداد سفر تا کنون در طرح نوروزی ۱۴۰۲ بصورت تجمعی ۳۹ سفر و تعداد مسافر در همین بازه بیش از ۱۴ هزار و ۸۰۰ نفر بوده است.  

رئیس شورای هماهنگی راه و شهرسازی استان اصفهان افزود: در این بخش در مقایسه با تاریخ مشابه طرح نوروزی سال ۱۴۰۱ شاهد افزایش ۱۸ درصدی تعداد سفر و ۱۱ درصدی مسافر بوده‌ایم.  

وی ادامه داد: تعداد جمعیت مسافران ریلی در نوروز ۱۴۰۲ نسبت به بازه زمانی مشابه در سال ۱۴۰۰ رشد ۲۳ درصدی داشته است.  

قاری‌قرآن بیان داشت: در بخش جاده‌ای بیش از ۲۴ هزار و ۵۰۰ سفر (با صورت وضعیت) با تعداد ۲۹۱ هزار و ۲۰۴ مسافر تا کنون ثبت شده است که در مقایسه با تاریخ مشابه طرح نوروزی ۱۴۰۱ به صورت تجمعی تعداد مسافر در این بخش هفت درصد افزایش را نشان می‌دهد.  

وی افزود: تعداد مسافر در پیک نوروزی سال ۱۴۰۲ نسبت به مسافران جاده‌ای نوروز ۱۴۰۰ رشد ۲۹ درصدی داشته است.  

رئیس شورای هماهنگی راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: در حوزه حمل و نقل جاده‌ای در استان اصفهان شش پایانه بار، ۳۲ پایانه مسافر، ۴۵۲ شرکت باربری، ۱۵۲ شرکت مسافربری و شش شرکت باربری بین المللی موجود است.  

وی گفت: در حوزه حمل و نقل هوایی، در حال حاضر سطح ایمنی پروازها با انجام عملیات وارسی پروازی سامانه‌های راداری و ناوبری فرودگاه توسط هواپیمای فلایت چک ارتقاء یافته و همچنین سطوح پروازی با انجام عملیات درزگیری بهسازی شده است.  

قاری‌قرآن عنوان کرد: در این بخش در طرح ‌نوروزی ۱۴۰۲ تعداد کل نشست و برخواست هواپیما تاکنون ۴۸۹ مورد بوده است که از این تعداد ۴۰۹ مورد داخلی و مابقی بین المللی بوده است وی بیان داشت: سال گذشته در این ایام برای بخش هوایی‌ ۶۳۲ مورد نشست و برخواست هواپیما انجام پذیرفته که بر این اساس شاهد ۲۳ درصد کاهش بوده‌ایم.