شناسهٔ خبر: 130558 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

رئیس مرکز مدیریت راه‌های استان اصفهان خبر داد؛

تردد ۲۱ میلیون وسیله نقلیه از ابتدای سفرهای نوروزی در استان اصفهان

تردد 21 ميليون وسيله نقليه از ابتداي سفرهاي نوروزي در استان اصفهان رئیس مرکز مدیریت راه‌های استان اصفهان از تردد بیش از ۲۱ میلیون وسیله نقلیه از ابتدای سفرهای نوروزی در استان اصفهان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (اصفهان)؛ مریم تاکی اظهار کرد: با ثبت تردد یک میلیون و ۴۳۰ هزار و ۳۸۱ وسیله نقلیه در شبانه روز گذشته در محورهای استان، میزان تردد وسایل نقلیه از ابتدای سفرهای نوروزی در استان اصفهان به بیست و یک میلیون و دویست و سه هزار و ششصد و بیست و نه عدد رسید، که ۲درصد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است.

وی بیان داشت: ۲میلیون و نهصد و پنجاه وسیله نقلیه از ۲۴ اسفند وارد استان اصفهان شده اند و در همین مدت خروج یک میلیون و نهصد و پنجاه و یک هزار و هشتاد و سه وسیله نقلیه به ثبت رسیده است. که این میزان نسبتا مشابه آمار تردد ورودی و خروجی استان در سال گذشته بوده است.

رئیس مرکز مدیریت راه‌های استان اصفهان با اشاره به اینکه میزان تردد ساعتی در ۹ فروردین، ۴۸۱ وسلیه نقلیه بوده است، عنوان کرد: محورهای اصفهان – بهارستان، آزادراه اصفهان - زرین شهر، آزادراه کاشان – قم، آزادراه نطنز – کاشان و شهرضا – اصفهان، بیشترین تردد را در این تاریخ داشته‌اند.

تاکی در مورد سهم تردد خودروهای سایر استانهای کشور در استان اصفهان از فعالیت ستاد نوروزی گفت: وسایل نقلیه با پلاک استان های تهران، فارس، چهارمحال و بختیاری، یزد، مازندران، خراسان رضوی، کرمان، آذربایجان شرقی و قم بیشترین تردد را در محورهای استان دارند.

وی افزود: خودروهای پلاک اصفهان نیز بیشتر در استان های تهران، قم، فارس، خراسان رضوی، چهارمحال و بختیاری، مرکزی، مازندران، گیلان و خوزستان تردد کرده است.

رئیس مرکز مدیریت راه‌ها ادامه داد: طبق داده های سامانه های حمل و نقل هوشمند جاده ای استان، ۵۶درصد خودروهای غیر بومی حداقل یک روز در استان ماندگاری داشته اند، که یازده درصد از این مقدار بین یک تا دو هفته در این استان تردد داشته اند.

تاکی اذعان داشت: میزان ۶۵درصد از خودروهای با پلاک اصفهان، کمتر از یک شبانه روز در سایر استان ها ماندگاری داشته و تنها ۴ درصد از خودرهای استان بین یک تا دو هفته در سایر استان ها تردد داشته اند.