شناسهٔ خبر: 130679 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل خبر داد :

تامین بیش از یک هزار هکتار زمین در سال های اخیر برای طرح های عمرانی دولتی

محبوب حیدری مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت از تامین زمین برای اجرای طرح های مختلف پروژه های عمرانی دولتی در حوزه گردشگری ، اقتصادی ، بهداشت و سلامت ، ساخت مدرسه و مصلی در استان اردبیل خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی ( استان اردبیل ) ، محبوب حیدری مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل فعالیت معاونت املاک را با رویکرد تامین زمین برای اجرای طرح های عمرانی دولتی یادآور شد و بیان کرد : ما وظیفه تامین زمین برای اجرای طرح های مختلف پروژه های عمرانی دولتی در حوزه گردشگری ، اقتصادی ، بهداشت و سلامت ، ساخت مدرسه ، مصلی را برعهده داریم.

وی افزود: همکاران ما در حوزه املاک و حقوقی سعی دارند تا این زمین ها را برای مجموعه های احداثی و عمرانی تامین کرده و به سرعت تحویل دستگاههای اجرایی مختلف کنند که بیش از یک هزار هکتار زمین در سال های اخیر تامین شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: برای تامین مسکن اقشار ویژه نظیر خانواده های شهدا و ایثارگران ، مددجویان بهزیستی و نهادهای حمایتی تامین زمین به شکل ۱۰۰ درصد انجام می شود تا دغدغه ای از بابت تامین زمین وجود نداشته باشد.

حیدری نظارت عالیه از ۳۵۰ پروژه با همراهی نظام مهندسی را در سال گذشته یادآور شد و بیان کرد: کلیات این طرح ها با نقشه ها و پروانه های صادر شده کنترل و مورد پایش قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: صدور اولیه مجوز کسب و کار برای اولین بار توسط سامانه پروانه اشتغال «سپامک» به تعداد ۲۱۰ فقره صادر شده است.

حیدری افزود: از ابتدای سال جاری مهندسان برای صدور اولیه پروانه کار و اشتغال باید از طریق درگاه ملی مجوزها اقدام کنند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل از برگزاری دوره آموزشی خاک – بتن برای اولین بار در سطح کشور برای آزمایشگاه های بخش خصوصی خبر داد و تصریح کرد: این دوره تئوری و عملی ۱۶ ساعته با حضور اساتید برگزار شد.

وی گفت: تعداد ۱۶۸ فقره از ساختمان ها در سال گشته به دلیل رعایت نشدن مقررات ملی ساختمان و رفع ایراد به شهرداری و نظام مهندسی معرفی شده تا با متخلفان از طریق شورای انتظامی سازمان نظام مهندسی برخورد شود.