شناسهٔ خبر: 134699 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

همزمان با سالروز آزادی خرمشهر؛

افتتاح و بهره‌برداری ۱۹۹ واحد مسکونی نوسازی شده از مجموعه پروژه‌های در دست اقدام بافت‌ فرسوده استان اصفهان

افتتاح و بهره‌برداری ۱۹۹ واحد مسکونی نوسازی شده از مجموعه پروژه‌های در دست اقدام بافت‌ فرسوده استان اصفهان مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان از افتتاح و بهره برداری ۱۹۹ واحد مسکونی از مجموعه پروژه‌های در دست اقدام بافت‌های فرسوده استان اصفهان به مناسبت سوم خرداد (سالروز آزادی خرمشهر) خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (اصفهان)؛ علیرضا قاری‌قرآن مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان اظهار داشت: به مناسبت سوم خردادماه (سالروز آزادی خرمشهر) پنج هزار و هشت واحد مسکونی نوسازی شده توسط مردم در بافت های فرسوده ۶۷ شهر کشور افتتاح و بهره‌برداری می‌شود. 

وی اعلام کرد: در این مراسم، آئین افتتاح و بهره‌برداری از ۱۹۹ واحد مسکونی نوسازی شده مردمی در بافت‌های فرسوده استان اصفهان از مجموعه پروژه‌های در دست اقدام این استان، همزمان با سراسر کشور برگزار می‌شود. 

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان با بیان اینکه ۱۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات نوسازی برای احداث این واحدها پرداخت شده است اذعان داشت: واحدهای نوسازی شده در ۶۵ پروژهِ تعریف شده در محدوده های بافت فرسوده شهری استان شامل شهرهای اصفهان، کاشان، شهرضا، آران و بیدگل، خمینی شهر، مبارکه، نطنز، گلپایگان و نجف آباد احداث شده است. 

وی با اشاره به اینکه ۱۰۴ شهر استان اصفهان بافت فرسوده مصوب دارند عنوان کرد: وجود نقشه بافت فرسوده مصوب کمک می‌کند تا بتوانیم از اعتبارات دولتی برای بهسازی بافت‌های فرسوده استفاده کنیم. 

قاری‌قرآن خاطرنشان کرد: در استان اصفهان براساس مطالعات و تحقیقات میدانی بعمل آمده بالغ بر ۱۴ هزار هکتار از اراضی شهری در زمره بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری قرار دارد که این میزان بیش از ۱۰ درصد محدوده‌های هدف بازآفرینی شهری کل کشور را شامل می‌شود. 

وی گفت: هفت هزار و ۳۷۹ هکتار از این پهنه‌ها به بافت فرسوده شناسایی شده، سه هزار و ۷۸۳ هکتار به سکونت گاه‌های غیررسمی شناسایی شده و سه هزار هکتار به بافت‌های تاریخی اختصاص دارد.