شناسهٔ خبر: 135398 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

۱۰۱۵ نفر در سیستان  و بلوچستان متقاضی دریافت تسهیلات خودمالکی طرح نهضت ملی مسکن شدند

مهندس مهدیار.jpg معاون مسکن و ساختمان اداره‌کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان گفت: یک هزار و ۱۵ نفر در این استان برای دریافت تسهیلات خود مالکی طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کردند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از استان سیستان وبلوچستان، ابوالفضل مهدیار با بیان اینکه بیشترین ثبت نام کنندگان خودمالکین با ۹۶۷ نفر به شهرستان زاهدان اختصاص دارد، اظهارداشت: در قالب این طرح میزان تسهیلات پرداختی به هر واحدطبق شرایط از قبل تعیین شده ۳۵۰ میلیون تومان برای مرکز استان و ۳۰۰ میلیون تومان برای سایر شهرستان‌ها بوده که براساس پیشرفت فیزیکی طرح در چهار گام به متقاضیان پرداخت می‌شود.

وی با اعلام اینکه کارمزد این تسهیلات ۱۸ درصد و دوره بازپرداخت آن ۲۰ ساله است، افزود: در این طرح خودمالکان برای اخذ تسهیلات ساخت نیازی به سپرده گذاری و یا خرید اوراق ندارند و هیچ‌گونه شرایط دیگر از قبیل مالکیت شخصی و دولتی، تاهل و شرط سکونت نیاز نبوده و پرداخت اقساط در صورت درخواست متقاضی پلکانی نیز می‌شود.

معاون مسکن و ساختمان اداره‌کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه ثبت نام برای اخذ تسهیلات خودمالکین در استان همچنان ادامه دارد، افزود: هم استانی‌های گرامی می‌توانند در سایت سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن به آدرس به آدرس https://saman.mrud.ir ثبت نام کرده و از این فرصت استفاده کنند.

وی با بیان اینکه خود مالکین می‌توانند با داشتن پروانه ساختمانی زمین مورد نظر جهت دریافت وام اقدام کنند، گفت: در این نوع از تسهیلات، بررسی فرم «ج» و سابقه مالکیت و استفاده از تسهیلات یارانه‌ای مطرح نیست.