شناسهٔ خبر: 138171 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

در جلسات کمیسیون ماده پنج شهرهای شیروان، اسفراین و جاجرم انجام شد؛

تصویب نقشه تفکیکی ۳۱ هکتار از اراضی تپه خانلق شیروان/ تصویب شناسایی محلات هدف بازآفرینی شهری و اسکان غیررسمی شیروان و اسفراین

کمیسیون ماده 5 خراسان شمالی مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی از تصویب نقشه تفکیکی ۳۱ هکتار از اراضی تپه خانلق شیروان و شناسایی محلات هدف بازآفرینی شهری و اسکان غیررسمی شیروان و اسفراین در جلسات کمیسیون ماده پنج شهرهای شیروان، جاجرم و اسفراین خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (خراسان شمالی)، جلسه کمیسیون ماده پنج شهرهای شیروان، جاجرم و اسفراین به ریاست رشیدی، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان شمالی و با حضور سایر اعضا در محل استانداری روز دوشنبه مورخ ۱۲ تیر ۱۴۰۲ برگزار شد.

قاسم قاسمی مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی گفت: در این جلسات تعداد ۵۱ پرونده ارجاعی به دبیرخانه کمیسیون مطرح گردید که از این تعداد ۲۴ پرونده مربوط به شهر شیروان، ۱۴ پرونده مربوط به شهر جاجرم و ۱۳ پرونده مربوط به شهر اسفراین بود.

وی عنوان کرد: نقشه تفکیکی پیشنهادی مشاور مربوط در خصوص اراضی واقع در محله کاج شیروان (موسوم به تپه خانلق) به مساحت ۳۱ هکتار مطرح و با توجه به سطح و سرانه مسکونی و خدمات پشتیبان سکونت پیش بینی شده و شبکه معابر مورد نیاز، به تصویب نهایی رسید.

قاسمی تصریح کرد: موضوع شناسایی محلات هدف بازآفرینی در شهر شیروان بر اساس نقشه پیشنهادی و مطالعات مشاور مادشهر به تصویب رسید و همچنین ضوابط و سیاست های مشوق بازآفرینی شهری، موضوع مصوبه ۱۴۰۱/۶/۲۱ شورای عالی شهرسازی و معماری ایران، برای محلات هدف بازآفرینی و اسکان غیررسمی در شهر شیروان به تصویب رسید. ضوابط مذکور دربردارنده افزایش تراکم ساختمانی و برخی ضوابط تشویقی در محدوده های مشمول خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه شناسایی و تعیین محلات هدف بازآفرینی و اسکان غیررسمی در شهر اسفراین به تصویب کمیسیون ماده پنج رسیده بود، موضوع ضوابط تشویقی و سیاست های مشوق بازآفرینی شهری در محلات هدف و اسکان غیررسمی شناسایی شده در شهر اسفراین بررسی و مصوب شد. بر این اساس در محلات یاد شده و بر اساس موقعیت و مساحت ملک، مشوق هایی از قبیل افزایش تراکم، افزایش سهم تجاری و کاهش ضریب پارکینگ به املاک مورد نظر تعلق می گیرد.

هم استانی های گرامی می توانند جهت اطلاع از آخرین مصوبات کمیسیون ماده پنج به وب سایت اداره کل راه و شهرسازی خراسان شمالی به نشانی nkh.mrud.ir مراجعه فرمایند.