شناسهٔ خبر: 140674 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مراسم تکریم و معارفه سرپرست اداره کل راه و شهرسازی خراسان شمالی برگزار شد

مراسم تکریم و معارفه سرپرست راه و شهرسازی خراسان شمالی مراسم تکریم و معارفه سرپرست اداره کل راه و شهرسازی خراسان شمالی با حضور معاون عمرانی استاندار، رییس کل دادگستری استان، نماینده مردم شش شهرستان خراسان شمالی و دیگر مسولان استان در سالن همایش اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (خراسان شمالی)، در مراسم تکریم و معارفه سرپرست اداره کل راه و شهرسازی خراسان شمالی بر حل مشکلات محور بجنورد به جنگل گلستان، محور اسفراین به بجنورد، محور شیرین دره به بجنورد، سنخواست_ میامی، راه آهن، فرودگاه تاکید شد.

در ابتدای این مراسم مدیر کل سابق راه و شهرسازی خراسان شمالی ضمن تقدیر و تشکر از مسئولان استان و همکاران اداره کل راه و شهرسازی خراسان شمالی گفت: ۸۵۰ هکتار زمین برای ساخت مسکن در قالب طرح نهضت ملی تامین شد که ۷۶ هزار نفر در این طرح ثبت نام کردند.

قاسم قاسمی اظهار داشت: از مجموع ثبت نام کنندگان در طرح مسکن ملی در استان ، ۲۴ هزار نفر شرایط دریافت مسکن را داشتند.
وی با بیان اینکه خراسان شمالی سالانه نیاز به ۱۲ هزار مسکن دارد ، افزود: باید در مجموع در این استان ۴۶ هزار مسکن ساخته شود تا در بازار مسکن تعادل برقرار باشد.

قاسمی در ادامه در خصوص طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت نیز گفت: در این طرح ۷۷ هکتار زمین در راستای نهضت ملی مسکن با محوریت قانون جوانی جمعیت صورت گرفت که دو هزار و ۳۰۰ خانوار دارای سه فرزند و بیشتر برای دریافت زمین در قالب قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در سامانه نهضت ملی مسکن ثبت نام کردند.

مدیر کل اسبق اداره کل راه و شهرسازی خراسان شمالی در ادامه این مراسم به محور بجنورد به اسفراین اشاره کرد و اظهار داشت: محور فوق در زمان مسئولیت بنده آغاز شد که در حال حاضر ۱۰ کیلومتر از این مسیر با اعتبار ۸۵ میلیارد تومان در دست اجراست و اکنون ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی ادامه داد: همچنین محور بجنورد به سنخواست نیز ۹۰ کیلومتر است که از این مقدار ۳۰ کیلومتر اجرا شده و ۶۰ کیلومتر آن باقی مانده است.
وی در پایان به پروژه ملی بجنورد به جنگل گلستان نیز اشاره کرد بیان داشت: تا حدامکان تلاش کردیم تا اجرای این پروژه تسریع یابد و اکنون ۱۹ کیلومتر آن آسفالت شده و با توجه به اینکه نیاز به اعتبار دارد، امیدواریم در سال جاری به بهره برداری برسد.

رییس کل دادگستری استان خراسان شمالی نیز در این مراسم با بیان اینکه خدمت در نظام مقدس جمهوری اسلامی موهبتی الهی است گفت: امروز تلاش برای رفع مشکلات مردم در سایه همدلی و ایجاد وفاق وظیفه مهمی است که همه مسئولان موظف به تحقق آن هستند و باید از این فرصت برای رفع نیازهای جامعه و تلاش برای رشد و پیشرفت منطقه استفاده کرد.

حجت الاسلام رضا براتی زاده با اشاره به مشکلات محور بجنورد-جنگل گلستان، اظهار کرد: محور بجنورد-جنگل گلستان، به‌عنوان یکی از مهم‌ترین مسائل حوزه حقوق عامه به شمار می‌رود که امیدواریم با تلاش مضاعف مدیر کل جدید راه و شهرسازی خراسان شمالی و تعامل نمایندگان مجلس و مسئولان استان هر چه سریعتر شاهد حل این مشکل باشیم.

محمد وحیدی نماینده مردم شش شهرستان خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم، نهضت ملی مسکن را یکی از طرح‌های مهم دولت دانست و گفت: اکنون اجرای این طرح در تمام استان‌ها در حال انجام است که باید روند اجرای آن در استان نیز سرعت پیدا کند.

همچنین معاون عمرانی استانداری خراسان شمالی گفت: اداره کل راه و شهرسازی خراسان شمالی از جمله ادارات خاص در بین دستگاه های استان است زیرا حوزه فعالیت این اداره کل، حوزه وسیعی از جمله راه، فرودگاه ها، هواشناسی، راهداری روستایی و شهرسازی و ... است و به تبع آن نیز ارباب رجوع بسیاری دارد.

مهدی رشیدی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات قاسمی مدیر کل اسبق راه و شهرسازی استان اظهار داشت: در سفر ریاست جمهوری به استان پروژه هایی مصوب شد که با تلاش و پیگیری های این مدیر کل پروژه های عمرانی مربوط به حوزه خود با سرعت بیشتری پیش رفت.

وی با بیان اینکه ۲۵ درصد پروژه های سفر ریاست جمهوری مربوط به راه و شهرسازی است اظهار داشت: با توجه به اینکه عقب افتادگی های زیادی در سطح استان داشتیم ولی یکی از پروژه های که در سفر وزیر کشور مطرح شد محور بجنورد به جنگل گلستان بود که در این اواخر با رایزنی صورت گرفته، ۱۵۰ میلیارد تومان برای تکمیل این محور پر خطر تخصیص یافت.

وی افزود: در حوزه راه های روستایی استان در ایام دولت سیزدهم ۳۰۰ کیلومتر از این محورها آسفالت و روکش انجام شده است که در مقایسه با اقدامات سال های گذشته پیشرفت ۳۰۰ تا ۳۷۰ درصدی را نشان می دهد.

رشیدی گفت: متأسفانه استان خراسان شمالی از جمله استان های کم برخوردار کشور است که در حوزه راه، و بزرگراه، راه آهن ، پروازهای هوایی و... بی نصیب مانده است.

وی خطاب به مدیر کل جدید راه و شهرسازی خراسان شمالی افزود: با توجه به اینکه این اداره‌کل حوزه مهمی است توقع داریم در مدت زمان خدمت خود در این دستگاه اجرایی تمام تلاش خود را برای رفع این مشکلات انجام دهند.

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی خراسان شمالی نیز در پایان این مراسم یکی از اولویت های اصلی کشور را بحث مسکن عنوان کرد و گفت: مسکن یکی از مشکلات بزرگ جوانان و مردم محروم کشور است که باید موضوع مسکن را با اقتصاد گره بزنیم.

سید علی میر کریمی اظهار داشت: اگر بتوانیم فرایند عرضه و تقاضا را به حد تعادل برسانیم قطعا قیمت های افسار گریخته اجاره ها را مهار خواهیم کرد.

وی ادامه داد: در حوزه مسکن باید دید مردم چه نوع مسکنی را می پسندند و چه نوع مسکنی مورد نظر مردم است.

میرکریمی اضافه کرد: جهت درآمد پایدار در شهرداری، با توجه به طرح هایی که در شهرداری ها وجود دارد با همکاری استانداری و هماهنگی لازم در تسریع شورای عالی شهرسازی هماهنگی لازم صورت پذیرد.
وی پروژه محور بجنورد به جنگل گلستان ، محور اسفراین به بجنورد، محور سنخواست_ میامی، محور شیرین دره به بجنورد، راه آهن، فرودگاه را از جمله پروژه های مهم این اداره کل عنوان کرد و افزود : در اولویت برنامه های خود اجرای این پروژه ها را هرچه سریعتر پیگیری خواهیم کرد.

گفتنی است در پایان مراسم طی حکمی از سوی مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی سید علی میر کریمی به عنوان سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان منصوب شد و از زحمات قاسم قاسمی ده چشمه، مدیر کل سابق اداره کل راه و شهرسازی خراسان شمالی تقدیر به عمل آمد.