شناسهٔ خبر: 145443 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

۱۵٠ هزار متر مربع از اراضی دولتی سراوان رفع تصرف شد

غلامرضا سراوانی فرمانده یگان حفاظت از اراضی اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان از رفع تصرف ۱۵۰ هزار متر مربع از اراضی دولتی شهر گشت سراوان به ارزش ۳۰۰ میلیارد ریال توسط نیروهای یگان های حفاظت از اراضی ملی این اداره کل خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (سیستان و بلوچستان)، سرهنگ غلامرضا سراوانی فرمانده یگان حفاظت از اراضی اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان اظهار کرد: زمین خواران در سنوات گذشته در اراضی گشت سراوان اقدام به تصرف اراضی به صورت ساخت خاکریز و چهار دیواری کرده بودند که با پیگیری این اداره کل اراضی دولتی در گستره حدود ۱۵۰ هزار متر مربع رفع تصرف و به حال اولیه بازگردانده شد.

وی با قدردانی از همکاری دستگاه قضایی تاکید کرد: تصرف اراضی دولتی به هر بهانه‌ای که صورت گرفته باشد نتیجه‌ای غیر از تعقیب قضایی و محکومیت کیفری و قلع و قمع و زیان ناشی از آن برای متصرفان به همراه نخواهد داشت.

فرمانده یگان حفاظت از اراضی اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان افزود: این اقدام در راستای حفظ حقوق بیت‌المال و جلوگیری از تخریب و تصرف اراضی ملی و دولتی و مبارزه با پدیده زمین خواری اجرا شده است.

سراوانی ادامه داد: افرادی که در داخل محدوده اراضی ملی و دولتی اقدام به خرید زمین با عناوین مختلف می‌کنند مراقب زمین‌خواران و افراد فرصت‌طلب باشند و قبل از هرگونه معامله از مراجع ذی‌صلاح استعلام کنند.

وی خاطر نشان  کرد: سامانه ۱۶۵۶ ارتباط مردمی با یگان حفاظت از اراضی راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان به صورت شبانه‌روزی آماده دریافت هرگونه اخبار و گزارش مردمی است.