شناسهٔ خبر: 145586 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

بررسی ۴۷ پرونده افزایش تراکم ساختمانی و تغییر کاربری در کمیسیون ماده ۵ آذربایجان غربی

دکتر حمزه لو مدیرکل راه وشهرسازی آذربایجان غربی گفت: ۴۷ پرونده افزایش تراکم، تعیین و تغییر کاربری در کمیسیون ماده ۵ این استان بررسی و تصمیمات لازم در این خصوص اعمال شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی ( آذربایجان‌غربی)، سید محسن حمزه لو مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی، در جلسه کمیسیون ماده ۵ آذربایجان غربی که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: ۲۳ پرونده‌ افزایش تراکم و تغییر کاربری ساختمانی در شهرستان‌ ارومیه بررسی شدند.

وی ادامه داد: همچنین ۲ طرح تغییر و تعیین کاربری در کمیسیون ماده ۵ استان مربوط به شهر اشنویه بررسی شد و همچنین ۳ طرح مربوط به شهر نقده و ۱۹ طرح مرتبط با شهر مهاباد بوده که در کمیسیون ماده ۵ استان بررسی شد.

مدیرکل راه وشهرسازی آذربایجان غربی گفت: در مجموع  از کل پرونده‌های مطرح شده ۴۴ پرونده با نظر اعضا به تصویب رسید و باقی نیز به بررسی مجدد ارجاع داده شدند.

حمزه لو با اشاره به اینکه این طرح ها توسط شهرداری‌ها و اداره کل راه وشهرسازی مطرح و بررسی شدند، افزود: تغییر کاربری و سطح اشغال و نیز افزایش تراکم اراضی از مهم‌ترین موارد مطرح شده در جلسات کمیسیون ماده ۵ هستند که جهت پاسخگویی به نیازهای مردم استان مطالعه و بررسی می‌شوند.

وی تاکید کرد: نوسازی و حل مشکلات شهری در رأس سیاست‌های کاری اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی و کمیسیون ماده ۵ آذربایجان غربی، قرار دارد.