شناسهٔ خبر: 145627 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

تا پایان امسال انجام می شود؛

بهره برداری از ۱/۵ کیلومتر عملیات چهاربانده در محور گرماب_کتله خور زنجان

راهداری زنجان رئیس اداره نگهداری ابنیه فنی راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان از ۴ بانده کردن محور گرماب-کتله‌خور خبر داد و گفت: تعریض ۱.۵ کیلومتر از این محور تا آخر آبان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهر سازی (استان زنجان)، حسین اسکندری اظهار کرد: ۱.۵ کیلومتر از عملیات ۴ بانده محور گرماب- کتله‌خور با اعتباری بالغ بر ۱۳ میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی و با مشارکت شرکت ایمیدرو در صورت تخصیص منابع لازم تا آخر آبان ماه به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با بیان این‌که ارتقاء و ایجاد راه‌های ارتباطی نشان‌گر آینده روشن توسعه همه‌جانبه این استان محسوب می‌شود، افزود: برای اجرای فاز نخست این طرح‌، اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد تومان اختصاص یافته است.

به گفته اسکندری، با چهار خطه کردن این محور توریستی و گردشگری، ارتقای ایمنی محور و تردد آسان گردشگران فراهم می‌شود و شهرستان خدابنده در آینده نزدیک از بن‌بست خارج شده و به یکی از شاهراه‌های اصلی استان تبدیل خواهد شد.

وی رشد جمعیت و توسعه اقتصادی کشور به‌ ویژه در سال‌های اخیر را موجب افزایش تقاضای سفر عنوان کرد و ادامه داد: ایجاد بستری مناسب برای حمل و نقل کالا، مسافر و برنامه‌ریزی در این زمینه افزایش می‌یابد بنابراین جایگاه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در حفظ و ارتقای جاده‌ها اهمیت ویژه‌ای دارد.