شناسهٔ خبر: 145633 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

افتتاح سه مدرسه شهدای بانک مسکن در مهرماه

بانک مسکن در تداوم مدرسه‌سازی بانک مسکن، دانش‌آموزان سه روستای دیگر در استان‌های مرکزی، زنجان و سیستان و بلوچستان از مهرماه امسال به شوق آموختن روانه مدارس شهدای بانک مسکن می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از پایگاه خبری بانک مسکن، سنت دیرین مدرسه سازی در بانک مسکن در راستای عمل به مسوولیت اجتماعی و ارایه خدمت به آحاد جامعه، از سال ۱۳۸۷ و با مشارکت در ساخت مدرسه شهدای بانک مسکن در «روستای چاه نارنج شهرستان منوجان استان کرمان» آغاز شد و تاکنون ۲۳ مدرسه با حمایت بانک مسکن و از محل منابع قرض‌الحسنه، به فضای آموزشی کشور اضافه شده است.

دهستان لومار در بخش شیروان شهر سیروان استان کرمان، محله بشاگرد استان هرمزگان، بخش میرجاوه شهر زاهدان استان سیستان و بلوچستان، دهستان زیرکوه بخش زیرکوه شهرستان قائنات استان خراسان جنوبی، شهرستان سرپل ذهاب استان کرمانشاه، شهرستان تنگستان شهر اهرم استان بوشهر و ...، تنها بخشی از روستاهای مناطق کمتر توسعه یافته کشور است که طی سال‌های اخیر مورد حمایت بانک مسکن در حوزه آموزش بوده است.

مهرماه امسال زنگ سه مدرسه شهدای بانک مسکن در سه استان دیگر به صدا در خواهد آمد. مدرسه سه کلاسه «روستای لوزدر علیا» شهرستان شازند استان مرکزی با ۴۶۰ مترمربع فضای آموزشی، مدرسه سه کلاسه «روستای زمایین» بخش انگوران شهرستان ماهنشان زنجان با ۱۵۸ مترمربع زیربنا و مدرسه ۳ کلاسه روستای «سانداک‌زهی» بخش دشتیاری شهر چابهار سیستان و بلوچستان با ۱۳۳ متر زیربنای آموزشی، از امسال میزبان دانش‌آموزان خواهند بود.

بانک مسکن تاکنون از محل منابع قرض‌الحسنه خود، با پرداخت مبلغ ۱۳۶ میلیارد ریال در ساخت ۲۷ مدرسه شهدای بانک مسکن و ایجاد مراکز آموزشی مناسب برای تحصیل دانش‌آموزان روستاهای کمتر برخوردار اکثر استان‌ها سهیم شده است که ۲۶ مدرسه تا مهرماه امسال و یک مدرسه در استان کردستان نیز تا پایان سال به بهره‌برداری خواهد رسید.

بیست و سومین مدرسه شهدای بانک مسکن در «روستای بیدک» خراسان شمالی نیز در روز ۲۶ شهریورماه امسال افتتاح شد.

برچسب‌ها: