شناسهٔ خبر: 145861 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

در شش ماهه اول سال ۱۴۰۲ انجام شد؛

جابه‌جایی بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار مسافر با ناوگان حمل و نقل عمومی

مهرداد آهکی مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان همدان مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای همدان از جابجایی بیش از یک میلیون و ۶۴۰ هزارمسافر از مبدأ استان در ۶ ماهه سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی همدان، مهرداد آهکی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای همدان گفت: درشش ماهه اول امسال یک میلیون و شش صد و چهل و نه هزار و  ۲۷۶ مسافر درون و برون استانی از طریق یک صدو و هشتاد و چهار هزار و ۹۹۹ سفر توسط ناوگان اتوبوس، مینی بوس و سواری کرایه در سطح استان به مقاصد درون و برون استانی انجام شده است .

وی افزود: نسبت جا به جایی مسافر در مقایسه با سال قبل ۲۳ درصد افزایش و نسبت کل تعداد سفر درمقایسه با  سال گذشته ۱۰ درصد رشد داشته است.

آهکی همچنین به فعالیت ۲بیش از هزار راننده اتوبوس، مینی بوس و سواری کرایه در استان اشاره و تصریح کرد: همه این رانندگان دارای کارت هوشمند و سلامت زیر نظر این اداره کل هستند.

این مسئول افزود: سامانه گویای ۱۴۱ آماده دریافت پیشنهادات، انتقادات و نظرات مسافران در خصوص نحوه ارائه خدمات سفر در استان همدان است و تمامی شکایات واصله کمتر از ۲۴ ساعت از طریق کارشناسان مستقر در مرکز مدیریت راه ها و دفاتر نمایندگی اداره کل در پایانه های مسافری سطح استان رسیدگی و پاسخ لازم ارائه خواهد شد

 مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان در پایان نظارت بر ناوگان حمل و نقل عمومی را یکی از وظایف مهم اداره کل برشمرد و گفت: به منظور ارتقا ایمنی تردد و کاهش تصادفات و فوتی‌های جاده ای، طرح کنترل و نظارت بر تردد وسابل نقلیه عمومی با همکاری پلیس راه استان به طور مستمر در حال اجراست.