شناسهٔ خبر: 145871 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

همزمان با هفته دفاع مقدس:

آسفالت ۱۳ کیلومتر بزرگراه در محور زاهدان- میرجاوه آغاز شد

سیستان معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان گفت: آسفالت ۱۳ کیلومتر از قطعه یک بزرگراه زاهدان- میرجاوه با هدف رشد ترانزیت و تجارت و افزایش ایمنی کاربران جاده ای آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی(سیستان و بلوچستان)، مهدی پارسی معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان افزود: طول کلی این مسیر مهم ترانزیتی استان ۸۴ کیلومتر است که عملیات ساخت بزرگراه در قطعه یک آن بطول ۱۹ کیلومتر از سال گذشته آغاز شد بطوری که تا اسفندماه همان سال ۶ کیلومتر آن به بهره برداری رسید.

وی ادامه داد: در حال حاضر آسفالت باند دوم در ادامه قطعه یک این محور بطول ۱۳ کیلومتر آغاز شده است تا شاهد توسعه شبکه راه‌های استان با هدف رشد ترانزیت و تجارت، اتصال راه‌های داخلی به محورهای مرزی، افزایش درآمدهای ارزی، افزایش سرعت انتقال بار و مسافر و کاهش زمان سفر باشیم.

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه این استان در توسعه بزرگراهی رتبه‌ای پایین‌تر از میانگین کشوری دارد، گفت: برای اینکه تمام راه‌های شریانی استان به بزرگراه تبدیل شود و به شاخص‌های میانگین کشوری برسیم، باید حداقل ۳۰ هزار میلیارد تومان اعتبار برای توسعه راه‌های استان اختصاص داده شود.

پارسی با بیان اینکه تمام کارگاه‌های حوزه عمرانی راه در مسیرهای حوزه تحت پوشش اداره کل راه و شهرسازی شمال استان فعال است، خاطرنشان کرد: در همه مسیرهای استان بهسازی راه‌ها درحال اجرا است و این استان به کارگاه بزرگ راه و توسعه بزرگراه تبدیل شده است.

آسفالت ۱۳ کیلومتر بزرگراه در محور زاهدان- میرجاوه آغاز شد