شناسهٔ خبر: 146364 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

عضو کمیسیون اصل ۹۰:

ساخت مسکن حمایتی با فولاد و سیمان گران امکان‌پذیر نیست

احسان ارکانی عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ساخت مسکن حمایتی با سیمان و فولاد گران امکانپذیر نیست، گفت: اگر به دنبال دفاع از عرضه سیمان و فولاد با قیمت رقابتی در بورس هستیم باید سایر الزامات بازارهای جهانی را هم بپذیریم.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، احسان ارکانی عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در خصوص الزام خروج سیمان و فولاد از بورس کالا و برخی اظهارات مخالف آن گفت: اگر به دنبال دفاع از عرضه سیمان و فولاد با قیمت رقابتی در بورس هستیم باید سایر الزامات بازارهای جهانی نظیر پرداخت هزینه‌های انرژی، گاز، برق، آب و حمل ونقل به قیمت جهانی به کارخانجات تولید سیمان و فولاد را هم بپذیریم.

وی تاکید کرده است که ساخت مسکن حمایتی با سیمان و فولاد گران امکان‌پذیر نیست.

عضو کمیسیون اصل ۹۰ توضیح داد: با توجه به مطرح شدن بحث خروج سیمان و فولاد از بورس کالا از سوی وزیر راه و شهرسازی و همچنین دستور رئیس‌جمهور برای کاهش قیمت فولاد و سیمان به نظر می‌رسد که تغییر رویه فروش این محصولات در بورس کالا یک ضرورت جدی است. این مسئله از این جهت اهمیت دارد که دولت قصد دارد تا وعده خود برای ساخت چند میلیون واحد مسکن ملی را اجرایی کند و سهم مصالح در ساخت این دسته از سازه‌ها که زمین آن رایگان است بسیار پر رنگ خواهد بود.