شناسهٔ خبر: 14697 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

مظاهریان در گفتگو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد:

طرح جامع مسکن محور پانزدهمین همایش سیاست‌های توسعه مسکن‌/ معرفی فعالیت‌ دستگاه‌های مختلف در حوزه مسکن

حامد مظاهریان معاون وزیر راه و شهرسازی از برگزاری پانزدهمین همایش سیاست‌های توسعه مسکن با تمرکز بر محورهای هفت‌گانه طرح جامع مسکن خبر داد.

حامد مظاهریان در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی با اشاره به همایش سیاست‌های توسعه مسکن در ایران که روزهای دوشنبه و سه‌شنبه (دوم و سوم آذرماه) برگزار می‌شود گفت: تداوم برگزاری این همایش در ۱۴ دوره گذشته حاکی از اهمیت و ارزش سیاست‌های توسعه‌ای در حوزه مسکن دارد.

وی با بیان اینکه هر یک از ۱۴ همایش گذشته در حوزه سیاست‌های توسعه مسکن، با محوریت و موضوع خاصی برگزار شده است گفت: پانزدهمین دوره این همایش نیز با تمرکز بر محورهای هفتگانه طرح جامع مسکن برگزار می‌شود.

مظاهریان مسکن اجتماعی، توسعه نظام تامین مالی مسکن، برنامه ریزی شهری (سیاستگذاری زمین) ، فن‌آوری در صنعت ساختمان، مسکن روستایی، سیاستگذاری شهرهای جدید (بازآفرینی شهری پایدار) و حوزه‌های اجتماعی مسکن را از محورهای هفت‌گانه سیاست‌های توسعه مسکن در دوره پانزدهم عنوان کرد و گفت:‌ همچنین این همایش دارای پنج کارگاه تخصصی است که در این کارگاه‌ها صاحب‌نظران علمی مسائل مرتبط با حوزه مسکن را مطرح خواهند کرد.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اهمیت همایش سیاست‌های توسعه مسکن گفت: برگزاری این همایش سالانه در دولت دهم متوقف شد اما با توجه به اهمیت بررسی حوزه مسکن از نگاه علمی برگزاری این همایش در دولت یازدهم توسط وزارت راه و شهرسازی مجدد فعال شد.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی به تاثیر همایش سیاست‌های توسعه مسکن در حوزه کلان مسکن اشاره کرد و افزود: این همایش به طور خاص به سیاست‌های پیشنهاد شده در طرح جامع مسکن می‌پردازد و تمام دستگاه‌ها و نهادهایی که به نوعی با حوزه مسکن در ارتباط هستند گزارشی از فعالیت‌های خود در حوزه طرح جامع مسکن ارائه خواهند داد.

وی با یادآوری اینکه طرح جامع مسکن یک برنامه‌بلندمدت و سیاستگذار تا افق ۱۴۰۵ است گفت: سایر دستگاه‌های غیر مرتبط با وزارت راه و شهرسازی از جمله بانک مرکزی، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، وزارت اقتصاد و دارایی، بانک مرکزی و بانک مسکن نیز در این همایش فعالیت‌های خود در حوزه مسکن را ارائه می‌دهند.

معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: همایش سیاست‌های توسعه مسکن فرصتی برای ارائه دستاوردهای کارشناسی در حوزه سیاستگذاری کلان مسکن است.

همایش سیاست‌های توسعه مسکن روزهای دوشنبه دوم آذر و سه شنبه سوم آذر در پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران برگزار می‌شود./

نظر شما