شناسهٔ خبر: 149744 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

آماده‌سازی اراضی طرح نهضت ملی مسکن استان اصفهان سرعت می‌گیرد

عکس خبر های حضور مدیر عامل سازمان ملی زمین ومسکن در اصفهان /ابانماه مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن ضمن دیدار با استاندار اصفهان، طی نشستی روند اجرای طرح نهضت ملی مسکن شهرستان‌های شاهین‌شهر و میمه و برخوار را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از استان اصفهان؛ ارسلان مالکی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن در سفر به استان اصفهان به منظور بررسی وضعیت پروژه‌های حوزه مسکن استان و رفع مشکلات موجود با سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان دیدار و گفتگو کرد.  

وی در ادامه این سفر، طی نشستی با نماینده مردم شریف شهرستان‌های شاهین‌شهر و میمه و برخوار و با حضور علیرضا قاری‌قرآن مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان و جمعی از مسئولین شهرستانی، روند اجرای پروژه‌های راه و شهرسازی این ۲ شهرستان را مورد بررسی قرار داد.  

در این جلسه مباحثی پیرامون تامین زمین مورد نیاز طرح نهضت ملی مسکن، احداث بیمارستان، مدرسه، مسجد، کلانتری و ... مطرح و در رابطه با آن اتخاذ تصمیم شد.  

مبحث تامین زمین در شهرهای دولت‌آباد و خورزوق و امکان توافق با مالکین اراضی در راستای اجرای طرح نهضت ملی مسکن بصورت ریزبینانه بررسی و تعیین تکلیف شد.  

اختصاص زمین برای تامین مسکن خانواده دارای چهارقلو در شهر دولت‌آباد، الحاق اراضی مورد نیاز، تامین زمین در شهرهای دستگرد و سین از دیگر مباحثی بود که در این نشست مطرح و با مشورت حاضرین در رابطه با آن تصمیم گیری شد.  

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن در حاشیه این سفر اظهار کرد: در استان اصفهان برای آماده‌سازی اراضی تامین شده طرح نهضت ملی مسکن توافقات خوبی صورت گرفت و به لطف خدا شاهد تسریع در انجام آماده‌سازی اراضی خواهیم بود.  

وی با اشاره به متقاضیان حائز شرایط اصفهان بیان کرد: تامین زمین در شهرها به میزان مختلف انجام شده و ایجاد شهر جدید چهارم اصفهان در دستور کار است.  

مالکی با بیان اینکه تا کنون در سطح کشور بیش از ۵۱ هزار هکتار زمین برای طرح نهضت ملی مسکن تامین شده است گفت: از این میزان ۳۵ هزار هکتار زمین در محدوده‌های شهری قطعی شده و بیش از ۱۶ هزار هکتار شهرک مصوب شده است.  

وی عنوان کرد: ۲۳ هزار هکتار زمین در سطح کشور در مراحل الحاق به محدوده شهری است و برنامه ریزی بعمل آمده است که تا سقف ۵۰ شهرک تا پایان سال مصوب شود.  

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن خاطرنشان کرد: تا کنون ۱۸ شهرک مصوب شده و مابقی در مراحل تصویب است.