شناسهٔ خبر: 151386 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

نصب ۶ سامانه نظارتی در جاده‌های زنجان

راهداری زنجان رییس اداره مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان گفت: ۶ دستگاه دوربین نظارتی با فناوری آوری عکاسی ثابت در جاده‌های استان نصب شده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی ( استان زنجان)، محمد محمدی، رییس اداره مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان اظهار کرد: ۶ دستگاه دوربین نظارتی با فناوری عکاسی ثابت در جاده‌های استان نصب شده است.

وی عنوان کرد: مراحل خرید ۳۰ دوربین نظارتی نیز انجام شده و تا قبل از پایان سال نصب و اجرایی می‌شود.

محمدی در ادامه از اتصال دوربین‌های نظارتی اتوبان زنجان_قزوین به فیبر نوری خبر داد و افزود: با این اقدام، علاوه بر کاهش هزینه نگهداری دوربین‌ها، کاهش حوادث جاده‌ای، تصویر پایدار و باکیفیت‌تری خواهیم داشت.

رییس اداره مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان تصریح کرد: همچنین دوربین‌های نظارتی با فناوری عکاسی ثابت در نقاطی از محورهای زنجان _ بیجار، زنجان _تبریز، جاده ترانزیت زنجان_میانه، انتهای حوزه قیدار به همدان، زنجان به تاکستان و انتهای حوزه تهم چورزق که دسترسی به شبکه برق ممکن نبود، نصب شد.

وی با اشاره به اهمیت پایش تصویری محورهای استان به منظور تردد ایمن کاربران جاده‌ای، یادآور شد: این سامانه‌ها علاوه بر تشخیص و رصد ترافیک جاده‌ای، سوانح، انسداد و تغییرات آب و هوایی، می‌تواند در زمان بروز هرگونه مشکل جاده‌ای، خدمات‌رسانی به هموطنان را سرعت ببخشد.

محمدی عنوان کرد: تصویر دوربین‌های سامانه‌های هوشمند جاده‌ای در نرم‌افزار و سایت ۱۴۱ برای همه هموطنان قابل رؤیت است و افراد می‌توانند جهت مدیریت سفر خود از این تصاویر و سایر قابلیت‌های این سامانه استفاده کنند.