شناسهٔ خبر: 151743 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان تشریح کرد:

آخرین وضعیت اجرای پروژه های چهار خطه اهواز –بهبهان و اهواز-مسجدسلیمان

راه خوزستان مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان آخرین وضعیت اجرای پروژه های چهار خطه اهواز –بهبهان و اهواز-مسجدسلیمان را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از خوزستان، مسعود بیات منش، در خصوص محورهای اهواز تا بهبهان و همچنین اهواز – مسجدسلیمان اظهار کرد: در بحث اجرای پروژه چهارخطه اهواز تا بهبهان باید گفت که از اهواز تا رامهرمز به صورت چهارخطه از سنوات گذشته احداث شده است و زیر بار ترافیکی است و از رامهرمز تا بهبهان که حدود ۱۰۰ کیلومتر است از محل اعتبارات ملی شرکت ساخت در دست احداث است.

وی افزود: این شرکت در ۴ قطعه از این محور پیمانکار گرفته است و مشغول فعالیت اجرایی است تا بتوان نسبت به چهارخطه کردن این محور اقدام کرد.

مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان در خصوص پروژه چهارخطه اهواز-مسجدسلیمان عنوان کرد: طول کل این پروژه حدود ۱۲۰ کیلومتر است که از اهواز تا ملاثانی حدود ۳۰ کیلومتر و به صورت ۶ خطه زیر بار ترافیکی است.

بیات منش ادامه داد: از ملاثانی تا مسجدسلیمان که حدود ۹۰ کیلومتر است اداره کل راه و شهرسازی در قالب ۶ قطعه به طول حدود ۴۰ کیلومتر در حال اجرای پروژه توسط پیمانکار است و اعتبارات این طرح نیز از محل اعتبارات ملی ویژه تامین شده است.

وی افزود: ۳ قطعه ۱۰ کیلومتری در این محور از پلیس راه ملاثانی تا سه راهی گاوسوار و یک قطعه ۴ کیلومتر از سه راهی گاسوار تا روستای آبگاه، یک قطعه ۲ کیلومتری از دو راهی لالی تا مسجدسلیمان و همچنین کمربندی مسجدسلیمان به طول ۱۳ کیلومتر است که ۸ کیلومتر آن دارای پیمانکار برای اجرای طرح است.

مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان عنوان کرد: مجموعا حدود ۵۰۰ میلیارد تومان در این محور قرارداد پیمانکار داریم و این در حالی است که کل اعتبارات ابلاغی امسال حدود ۴۳ میلیارد تومان است و کفاف اجرای چنین طرح هایی را نمی دهد و نیاز است نگاهی ویژه به این محورها داشته باشیم.

بیات منش عنوان کرد: در مصوبات سفر دور اول ریاست جمهور به خوزستان، یک هزار میلیارد تومان اعتبار برای این محور به سازمان برنامه و وزارت راه و شهرسازی ابلاغ شد اما تاکنون مبلغی به این محور از محل این مصوبات سفر ریاست جمهور تخصیص داده نشده است.