شناسهٔ خبر: 151845 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

بهسازی و آسفالت حدود ۲۴۰ کیلومتر محور روستایی در استان گیلان

هشت ماهه راه روستایی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان گفت: طی ۸ماهه نخست سال جاری ۶۵.۸ کیلومتر راه روستایی خاکی، آسفالت و ۱۳۱.۶۴ کیلومتر راه روستایی آسفالته، روکش شده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (گیلان)، غلامعلی نیک فهم، با بیان این‌که گیلان با مواهب خدادادی و چشم‌انداز زیبا یکی از قطب‌های مهم سیاحتی در کشور  بوده و ساخت پروژه‌های عمرانی در سطح استان، راه‌های روستایی را تبدیل به یک شریان مهم در گیلان  کرده است، گفت: توجه به راه‌های روستایی حائز اهمیت است.

وی افزود: در هشت‌ماهه‌ سال جاری، ۶۵.۸ کیلومتر راه روستایی ساخته شده که امیدواریم تا پایان سال، طول بیشتری از راه‌ها، برای تردد آسفالت و آماده بهره‌برداری شود. 

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان همچنین از روکش آسفالت ۴۲.۱۰ کیلومتر راه فرعی در گیلان خبر داده و با اشاره به این‌که در حوزه نگهداری راه‌های روستایی، هرچه آسفالت مناسب‌تر باشد، مردم و کاربران تردد امن‌تری خواهند داشت، خاطرنشان کرد: عملکرد آسفالت و روکش انجام گرفته در حوزه‌ی راه‌های روستایی و فرعی از ابتدای سال جاری تاکنون به نسبت آمار یکساله‌ سال ۱۴۰۱، پیشرفت قابل تاملی داشت است. 

گفتنی است، طبق آخرین آمار از طول کلی ۹۲۹۳.۷۷ کیلومتری راه روستایی در استان، ۵۶۱۵.۸۲ کیلومتر راه آسفالت و ۳۶۷۷.۹۵ کیلومتر راه روستایی شوسه و خاکی وجود دارد که سهم برخورداری راه‌های روستایی از آسفالت در استان گیلان ۶۰.۴۳ درصد است.