شناسهٔ خبر: 152201 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

با اجرای حکم قطعی قضایی؛

اراضی ملی شهرستان آران و بیدگل به ارزش ۵۴۰ میلیارد ریال رفع تصرف شد

عصارزاده رییس اداره راه وشهرسازی اران وبیدگل رئیس اداره راه وشهرسازی شهرستان آران وبیدگل  از اجرای حکم قطعی قضایی برای رفع تصرف اراضی ملی واقع در شهرستان آران و بیدگل به مساحت ۳ هزار و ۶۰۰ مترمربع و به ارزش ۵۴۰ میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از استان اصفهان؛ امیر حسین عصار زاده رییس اداره راه وشهرسازی شهرستان آران وبیدگل  اظهار کرد: در روزهای اخیر، یک فقره تعرض به اراضی ملی و دولتی در شهرستان آران و بیدگل با اجرای حکم قطعی قضایی رفع تصرف و به بیت المال بازگردانده شد.  

وی افزود: حکم قضایی قطعی فوق با اقدامات حقوقی معاونت املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان و پیگیری های اداره راه و شهرسازی شهرستان آران و بیدگل اخذ  که بر این اساس با تلاش و همت کارکنان  فرماندهی یگان حفاظت  و با حضور دادستان شهرستان آران و بیدگل و پشتیبانی عوامل انتظامی، اجرا و اقدامات لازم بعمل آمد.  

رئیس اداره راه وشهرسازی شهرستان آران وبیدگل بیان کرد: با اجرای این حکم، اراضی ملی در شهرستان آران و بیدگل به مساحت ۳ هزار و ۶۰۰ مترمربع و به ارزش ۵۴۰ میلیارد ریال، ضمن قلع و قمع مستحدثات، رفع تصرف و از دست متصرفان خارج شد.  

وی خاطرنشان کرد: یگان حفاظت اراضی وظیفه حراست و رفع تصرف انفال و اراضی دولتی و ملی را بر عهده دارد لذا هرگونه اقدام فیزیکی مانند دیوار و فنس کشی در اراضی ملی و دولتی ممنوع بوده و تصرف اراضی ملی و دولتی به شمار می‌رود.  

عصارزاده تصریح کرد: عوامل یگان حفاظت اراضی استان اصفهان وشهرستان  با قاطعیت تمام، مقابل افراد سودجو و فرصت‌طلب ایستاده و دست متجاوزان به اموال عمومی و بیت‌المال را کوتاه می‌کند همچنین به صورت مستمر و شبانه روزی، تحرکات احتمالی در اراضی دولتی و ملی استان را رصد کرده و در صورت مشاهده هر گونه تخلف، موضوع را مورد بررسی و پیگرد قضایی قرار می‌دهد.