شناسهٔ خبر: 15266 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

معاون قضایی دادستان‌ کل‌کشور:

اجازه تکرار جرم را در هیچ‌کجای کشور نمی‌دهیم/ تلاش دستگاه قضا برای جلوگیری از تخلف در بحث زمین‌خواری

حسین ذبحی معاون قضایی دادستان کل کشور و جانشین دبیر شورای عالی حفظ حقوق بیت المال در اراضی و منابع طبیعی از تلاش مجدانه دستگاه قضا برای جلوگیری از تکرار جرم و تخلف در بحث زمین‌خواری خبر داد و گفت: قطعا در این حوزه با متخلفان برخورد خواهد شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، حسین ذبحی در حاشیه نهمین هم‌اندیشی آموزشی مدیران و نمایندگان وزارت راه و شهرسازی در شورای حفظ حقوق بیت‌المال در اراضی و منابع طبیعی، در جمع خبرنگاران اعلام کرد: اقداماتی که در راستای مبارزه با جرایم مربوط به زمین‌خواری، تجاوزات و تصرفات در سال‌های گذشته انجام شده قابل توجه و چشمگیر بوده و در عین حال ما مواجه با ادامه رشد این جرایم هستیم که عوامل مختلفی در آن دخیل هستند. آنچه از تذکرات مقام معظم رهبری در اسفند سال گذشته حاصل شد این بودکه نتایج و خروجی اقدامات شورای حفظ حقوق بیت‌المال کشور رضایت‌بخش نبوده‌است. اکنون بعد از فرمایشات رهبری و اعلام سیاست‌های راهبردی، شوراهای کشور با گستره هماهنگ و بلوغ نو در عرصه جدید وارد عمل شدند.

ذبحی در ادامه گفت: درحال حاضر انتظار این است که ما بتوانیم با جدیت بیشتر ضمن اعمال سیاست‌های پیشگیرانه، اجازه هیچگونه تصرف و تجاوز و ساخت و ساز غیرمجاز و اقدامات خلاف را در هیچ جای کشور ندهیم.

وی با تأکید بر این مطلب که با متخلفان در این حوزه برخورد قاطع می‌شود، گفت: هم‌اکنون در حال بررسی تمامی تخلفات، تجاوزات و اقدامات خلاف هستیم تا در مدت زمانی نه چندان دور با همت همه متولیان و مسئولان و همچنین دادستان‌های محترم کل کشور و نیروهای عملیاتی و پلیس، شرایط را به‌وضعیت سابق برگردانیم. نکته مهم این است که اجازه ادامه و تکرار جرم را به هیچکس در هیچ کجای کشور ندهیم./

نظر شما