شناسهٔ خبر: 159233 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیر کل راهداری همدان خبر داد:

کولاک شدید همراه با بارش برف پدیده قالب محورهای استان همدان

مهندس آهکی مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان : مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده‌ای استان همدان از کولاک شدید همراه با بارش پراکنده برف در سطح همه محورهای استان همدان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی استان همدان مهرداد آهکی مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده‌ای استان  گفت: بارش پراکنده برف از اواخر روز شنبه ۵ اسفند ماه در سطح استان همدان آغاز شده است و همچنان نیز ادامه دارد و از شب گذشته نیز کولاک شدید همراه با کاهش محسوس دما تا منفی ۱۰ درجه زیرصفر و کاهش دیده  پدیده غالب در سطح محورهای استان است.

وی تصریح کرد: از همه همشهریان و هموطنان گرامی خواهشمندیم از سفرهای غیرضروی اجتناب کنند و در صورت ضرورت سفر حتما خودرو خود را به تجهیزات زمستانی علی الخصوص زنجیرچرخ مجهز کنند و از سالم بودن خودرو و پربودن باک خودرو خود مطمئن باشند.

آهکی با اشاره به کولاک شدید و کاهش دما اضافه کرد: با تلاش های جهادی و نمکپاشی بموقع توسط عوامل راهداری هیچ یک از محورهای همدان مسدود نیست و طی ۴۸ ساعت گذشته افزون بر ۱۱ هزار کیلومتر باند برفروبی و نمکپاشی، امداد رسانی به ۸۷ نفر مسافر گرفتار در کولاک،اسکان موقت ۳۵ نفر مسافر  در راهدارخانه های سطح استان توسط راهداران استان همدان انجام شده است و این روند همچنان ادامه دارد.