شناسهٔ خبر: 159906 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیر کل راه و شهرسازی استان کرمانشاه خبرداد؛

واگذاری ۲۵ هزار قطعه زمین برای ساخت واحدهای مسکونی ۲ و ۳ طبقه در استان کرمانشاه

واگذاری ۲۵ هزار قطعه زمین برای ساخت واحدهای مسکونی ۲ و سه طبقه در استان کرمانشاه مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه از واگذاری ۲۵ هزار قطعه زمین برای ساخت واحد های مسکونی دو و سه طبقه به متقاضیان واجد شرایط نهضت ملی مسکن در استان کرمانشاه خبر داد و گفت: اکنون برای ۲۴ هزار ۳۲۱ واحد زمین تهیه و تا پایان سال این به ۲۵ هزار قطعه می رسد.

به‌گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی(کرمانشاه)، رامین الماسی مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه در جلسه شورای مسکن استان کرمانشاه که به‌ریاست محمدطیب صحرایی استاندار و مدیران عضو این جلسه در سالن شهید سلیمانی برگزار شد، گفت: این زمین‌ها به صورت گروهی دو سه نفره واگذار می‌شود و متقاضیان این دسته از پروژه‌های نهضت ملی مسکن نیز باید آورده ۴۰۰ میلیون ریالی خود را مانند دیگر پروژه نهضت ملی مسکن بپردازند.

وی همچنین بیان کرد: برای ساخت واحد در این زمین ها تسهیلات پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریالی به متقاضیان پرداخت می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه در بخش دیگر از سخنان خود به آماده‌سازی، طراحی و اجرای هزار و ۳۰۶ هکتار زمین نهضت ملی مسکن در استان اشاره کرد و گفت: این مقدار زمین برای ۴۳ هزار ۲۵۳ واحد آماده‌سازی شده است.

الماسی همچنین به طرح‌های مهم مسکن در استان کرمانشاه، ساخت ۱۷ هکتاری مسکن سه طبقه که بصورت پایلوت در کرمانشاه اجرا می‌شود، اشاره کرد و افزود : ساخت ۱۲۰ واحد از این پروژه در مرحله اسکلت‌بندی است.

وی همچنین از شناسایی ۱۰ هزار قطعه زمین برای ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن روستایی استان خبر داد و گفت: پنج هزار واحد این پروژه برای واگذاری در سامانه «تام» ثبت شده و پنج هزار قطعه زمین باقیمانده نیز تا پایان سال انجام خواهد شد و کار اجرایی آنها از سال آینده آغاز خواهد شد.