شناسهٔ خبر: 163504 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

رشد ۱۵ درصدی استفاده از ایربریج در فرودگاه مهرآباد

ایربریج معاون تسهیلات فرودگاهی فرودگاه بین المللی مهرآباد گفت: با افزایش امکان اتصال هواپیماهای سه خط هوایی کشورمان در سال ۱۴۰۲ به پل‌های تلسکوپی یا دالانه هوایی (ایربریج) شاهد رشد ۱۵ درصدی استفاده از این تجهیزات در این فرودگاه بودیم.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از روابط عمومی فرودگاه بین المللی مهرآباد، غلامرضا فراهانی معاون تسهیلات فرودگاهی از افزایش کیفیت تسهیل خدمت رسانی به مسافران هوایی با افزایش تعداد هواپیماهای متصل به پل هوایی در مهرآباد خبر داد و گفت: با توجه به تلاش برای حذف اتوبوس های فرودگاهی و تاکید وزیر محترم راه و شهرسازی بر نصب و استفاده از ایربریج ها در فرودگاه ها، جهت تسهیل در پذیرش مسافر در فرودگاه مهرآباد ۱۵ درصد افزایش در اتصال هواپیماها به پل‌های هوایی در سال ۱۴۰۲ شاهد بودیم.

وی گفت: پل های تلسکوپی در ترمینال‌های ۱ و ۲ اجرا شده اند و روزانه بیش از ۶۵ هواپیما برای عملیات اعزام وپذیرش به آنها متصل می شوند که تقریبا" ۲۰% پروازهای روزانه مهرآباد است.

فراهانی افزود: با برنامه ریزی ایجاد امکان اتصال هواپیماهای ۳ شرکت هواپیمایی به نام های چابهار، ایروان و آوا به ایربریج، حدود ۵ هواپیما دیگر به ایربریج در سال ۱۴۰۲ متصل شدند که در این زمینه تقریبا حدود ۱۵ درصد نسبت به سال گذشته افزایش  داشته است و برای امسال نیز با تدابیر اندیشیده شده  در این خصوص شاهد رشد بیشتری خواهیم بود.

به گفته فراهانی، از جمله مزایای استفاده از پل های تلسکوپی نسبت به اتوبوس‌های فرودگاهی برای جابجایی مسافران در محوطه ایرساید فرودگاهی می توان به تسهیل مسیر مسافرین در سوارشدن به هواپیما، خصوصا مسافرین توانخواه، صرفه‌جویی در زمان و هزینه، کاهش ترافیک و آلودگی هوا و همچنین افزایش راحتی و سرعت در پذیرش مسافران اشاره کرد.