شناسهٔ خبر: 163618 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان:

عملیات تکمیل کمربندی جنوب غرب و پل زیرگذر آبنیل به طول ۵ کیلومتر در دست اجرا است

بهزاد شاهسوندی اصفهان معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: عملیات اجرایی پروژه تکمیل کمربندی جنوب غرب و پل زیرگذر آبنیل به طول ۵ کیلومتر و با پیشرفت فیزیکی ۶۲ درصد در دست اجرا است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از استان اصفهان؛ بهزاد شاهسوندی معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان اظهار کرد: کمربندی جنوب غرب اصفهان در ایجاد ارتباط بین استان‌ها و شهرهای جنوبی و غربی کشور بسیار با اهمیت بوده و این کمربندی از جمله پروژه‌های اولویت‌دار اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان محسوب می‌شود.

 وی افزود: در حال حاضر پروژه تکمیل کمربندی جنوب غرب و پل زیرگذر آبنیل به طول ۵ کیلومتر در دست ساخت است که از ابتدای شروع این پروژه تا کنون مبلغ ۱۱۰ میلیارد ریال برای آن هزینه شده است.

 معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۶۲ درصدی این پروژه، بیان کرد: با توجه به برآوردهای به‌عمل‌آمده جهت اتمام پروژه «تکمیل کمربندی جنوب غرب و پل زیرگذر آبنیل» به ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

 وی در خصوص مشخصات فنی و احجام به کار رفته در این پروژه تشریح کرد: تا کنون ۴۰۰ تن میل‌گرد، ۵۰ هزار مترمکعب خاک‌برداری، ۲۷۰ هزار مترمکعب خاکریزی و پنج هزار مترمکعب بتن ریزی اجرا شده است.

 گفتنی است: استان اصفهان ارتباط دهنده کریدور شمال به جنوب و شرق به غرب کشور است که با ۹ استان کشور همجوار بوده و از این رو موضوع ترافیک، حوادث ناشی از آن و عبور و مرور خودروها از محورهای مواصلاتی بسیار حائز اهمیت است.